Hull City'nin forma sponsoru kim oldu?

Pladis çatısı altında bulunan bisküvi markası McVitie's, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiltere Championship kulübü Hull City'nin forma sponsoru oldu.

Hull City'nin forma sponsoru kim oldu?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yıldız Holding’in sahibi olduğu global atıştırmalık şirketi Pladis’in çatısı altında bulunan köklü bisküvi markası McVitie’s, İngiltere futbolunun en eski kulüplerinden Hull City’nin forma sponsoru oldu.

Yapılan anlaşmayla McVitie’s’in logosu, 3 yıl süresince “Kaplanlar” olarak bilinen Hull City oyuncularının hem resmi karşılaşma formalarında hem de antrenman formalarında bulunacak. Aynı zamanda kulübün sezon boyunca maçlarını oynayacağı MKM Stadyumu'nda ve sosyal medya kanallarında tüm dünyada milyonlarca tüketicisi olan McVitie’s’in reklamları yer alacak.

Eylül ayında başlayan iş birliğiyle Acun Ilıcalı’nın 2022 yılı Ocak ayında Hull City’yi satın almasından bu yana kulübün gerçekleştirdiği en büyük sponsorluk anlaşması oldu. 1839'dan beri Birleşik Krallık'ın sevilen bisküvilerini ve keklerini üreten McVitie’s, bu desteğiyle Hull City’e yeniden Premier Lig’e yükselme hedefine katkı sunacak.

Acun Ilıcalı’nın Hull City takımını satın alması İngiltere kamuoyunca büyük ilgi görmüş ve Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlamıştı. McVitie’s markasının takıma sponsor olmasıyla bu etkinin daha da artması bekleniyor.

Bakmadan Geçme