İbni Sina'nın önerdiği besin. Boyun fıtığını tedavi ediyor…

Boyunda oluşan fıtığı tedavi etmek için İbni Sina'nın da sürekli önerdiği besinlerden biri olan kuyruk yağı kullanılıyor.

Sürekli masabaşı çalışmak ya da başta telefon ekranları olmak üzere bilgisayar ekranlarına sürekli bakmak boyunda zedelenmeye yol açıyor. Zedelenen boyun kemikleri ise zamanla ağrı yapıyor ve hatta kireçlenmem bile başlatabiliyor. Bu durum ise insanlar için çekilmez bir hale geliyor. Öyle ki uykudan günlük yaşama kadar her anı etkileyebiliyor. Fakat ne olursa olsun bu durumdan çok basit yöntemlerle kurtulmak mümkün. Asırlar önce yaşayan tıbbın babası İbni Sina, yaşadığı dönemden günümüze kadar birçok sağlık sorununa ışık tutmuştur.

FITIK ŞİKAYETİ OLAN BÖLGEYE MASAJ YAPIN

Lezzetli yemek tariflerinin paylaşıldığı nefisyemektarifleri.com’da yer alan bir habere göre boyun fıtığı olan bölgeye kuyruk yağıyla masaj yapmak iyi geliyor.

Kuyruk yağıyla boyun fıtığı tedavisi için yapılması gerekenler şöyle:

  • Bunun için kuyruk yağını, eritip bal ve karabiberle karıştırmanız önerilir.
  • Hazırlanan karışım boyun fıtığını hissettiğiniz bölgeye sürülür ve ardından kantaron yağı ile masaj yapılır.
  • Doğal bir yöntemle boyun fıtığını iyileştirmek istediğinizde aklınıza kuyruk yağı gelmeli!

İbni Sina'nın önerdiği besin. Boyun fıtığını tedavi ediyor…

KUYRUK YAĞI KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

  • Sabun ve Su: Ellerinizi ve kokunun etkilendiği bölgeleri sabun ve suyla iyice yıkayın. Bu temel hijyen adımı kokunun hafiflemesine yardımcı olabilir.
  • Limon Suyu: Limon suyu doğal bir kokulu giderici olarak işe yarayabilir. Kokulu bölgelere taze sıkılmış limon suyu sürüp 10-15 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın.
  • Karbonat: Biraz karbonatı suyla karıştırarak pasta haline getirin. Bu pastayı kokulu bölgelere uygulayın, bir süre beklettikten sonra iyice durulayın.
  • Elma Sirkesi: Elma sirkesi kokuları gidermede etkili olabilir. Eşit miktarda su ve elma sirkesi karışımını hazırlayın, bu karışımı kokulu bölgelere uygulayın, birkaç dakika bekledikten sonra suyla durulayın.
  • Beyaz Sirke: Beyaz sirke de kötü kokuları gidermede kullanışlı olabilir. Biraz beyaz sirkeyi suyla seyrelterek kokulu bölgelere sürün, bir süre bekledikten sonra suyla durulayın.
  • Baking Soda (Karbonat): Eşit miktarda su ve karbonattan oluşan bir karışım hazırlayın. Bu karışımı kokulu bölgelere uygulayın, biraz bekledikten sonra temiz suyla durulayın.
  • Çay Ağacı Yağı: Doğal bir antiseptik olan çay ağacı yağı da kokuları gidermede kullanılabilir. Birkaç damla çay ağacı yağını suya karıştırın, bu karışımı kokulu bölgelere uygulayın, ardından temiz suyla durulayın.

Kaynak: nefisyemektarifleri.com

Görsel kaynak: sevgilimutfak.com

Derleme: hakimiyet.com * Mücahit Dere *

Bakmadan Geçme