İHH Konya Şubesi Mali de

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, Mali'deki zorlu koşullara çözüm bulmak ve halkın yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla harekete geçti.

İHH Konya Şubesi Mali de
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mali, Batı Afrika'da bulunan, çeşitli iç ve dış zorlukla mücadele eden bir ülke olan Mali de,siyasi istikrarsızlık, ekonomik sıkıntılar ve iç güvenlik tehditleri gibi faktörler, Mali'deki vatandaşları olumsuz etkileyerek temel ihtiyaçlarını karşılamalarını zorlaştırıyor.. Ancak, bu zorlu koşullara rağmen uluslararası yardım kuruluşlarından destek gelmeye devam ediyor

İHH Konya Şubesi Mali de
İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, Mali'deki bu zorlu koşullara çözüm bulmak ve halkın yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla harekete geçti. Mali’deki ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları ve sürdürülebilir gelir elde etmeleri için Gelir Temini Projelerini uygulamak üzere yola çıktı. Bu kapsamda, İHH Konya Şubesi tarafından 100 sağmal keçi, 50 adet dikiş makinesi ve 5 aileye tarım malzemesi desteği sağlandı. Ramazan ayında bölgeye ulaşan İHH Konya Şubesi Abdullah Avcu Ailesi Tutuşlar Camii’nin açılışı yaptı. Ramazan Çalışmaları kapsamında 2200 kumanya dağıtarak yüzlerce ailenin temel gıda ihtiyaçlarını karşıladı. Ayrıca, 2000 kişinin katıldığı iftar organizasyonları düzenleyerek toplumun bir araya gelmesini ve dayanışma ruhunun pekiştirilmesini sağladı.

 İHH Konya Şubesi Mali de
Gelir Temini Projesi, halkın kendi geçim kaynaklarını sağlamalarına yardımcı olurken aynı zamanda yerel ekonomiyi de canlandırmayı amaçlamaktadır. Bu sayede, Mali'nin zorlu koşullarına rağmen insanların daha iyi bir yaşam standardına sahip olmaları ve gelecekleri için umutlu olmaları sağlanacak. İHH gibi uluslararası yardım kuruluşlarının bu destekleri, Mali'nin içinde bulunduğu zorlukları aşma yolunda önemli bir adım oluşturmakta ve halkın yaşam standartlarını yükseltme çabalarını desteklemektedir.
İHH Konya Şubesi’nin Mali'deki bu önemli girişimleri, uluslararası toplumun dikkatini çekmekte ve Mali'nin vatandaşlarına destek olma çabaları takdir edilmektedir. Bu proje, Mali'nin içinde bulunduğu zorlu koşullara karşı etkili bir mücadele yöntemi olarak öne çıkmakta ve diğer uluslararası yardım kuruluşlarına da ilham vermektedir.

İHH Konya Şubesi Mali de

 

Bakmadan Geçme