İhtiyaç dışı kamu araçlarına uygun fiyatlarla sahip olma fırsatı!

Zorlu ekonomik şartlar ve ağır borç yükü sebebiyle icralık duruma düşen varlıklar, son derece çekici fiyatlarla piyasaya sunuluyor. İşte dikkat çeken bazı örnek modeller...

Son dönemde hem araç fiyatlarının artması hem de kredi faizlerinin yükselmesi otomobil hayali kuranları büyük hayal kırıklığına uğratmış durumda. Fiyatların bu denli yükselmesi birçok yeni araç sahibi olmak isteyen vatandaşı mağdur ederken Ticaret Bakanlığı'nın gümrük otomobil satışı dikkat çekmeye başladı.

Ticaret Bakanlığı'na bağlı olarak satışları gerçekleştirilen bu araçlar, hasarlı, kullanılamaz halde yada yüksek kilometreli şekillerde olabiliyor. Fakat bazı zamanlarda fırsat otomobiller satılığa çıkartılarak kişiler çok uygun fiyattan otomobil sahibi olabiliyor. Ülkemizde satışa sunulmayan bazı modeller de bu sistem üzerinden satışa çıkabiliyor.

150 Bin TL
Sistemde ortalama araçların fiyatları 150 bin ile 300 bin TL arasında değişirken üst segmentte ve daha kaliteli araçlar ise milyonlara kadar ulaşabiliyor. Gümrük otomobilleri kişinin ihtiyacına göre farklı amaçlara hizmet edebiliyor. Bazıları hurda otomobilleri alarak farklı şekilde işlem yaparken kimisi de motorunda arıza yada kozmetik olarak sorun olan araçları alarak bunları yeniliyor. Böylelikle büyük kar elde eden kişiler sürekli olarak ihale sistemini takip etmeye devam ediyor.

İhtiyaç dışı kamu araçlarına uygun fiyatlarla sahip olma fırsatı!
Ayrıca bazı otomobiller temiz ve az kullanılmışta satışa sunulabiliyor. Bu otomobillere taleplerin fazla olması nedeniyle kişilerin acele etmesi oldukça önemli. İhaleye uygun olarak satışa sunulan bu otomobiller için sisteme üye olunması gerekmekte. Sadece kimlik bilgilerinizle sisteme üye olabilir ve istediğiniz araca teminat tutarını sisteme yatırarak teklif verebilirsiniz. Bununla birlikte kişiler sistem üzerinden otomatik teklifte oluşturabiliyor.

İhtiyaç dışı kamu araçlarına uygun fiyatlarla sahip olma fırsatı!

OTOMOTİK TEKLİF
Otomatik teklif kullanıcıların ihale için vermek istedikleri en yüksek teklif bedelini sisteme girerek, ihale bedeli bu tutara gelinceye kadar herhangi bir işlem yapmadan teklif vermelerini sağlayan bir uygulamadır. Örneğin ihaledeki güncel en yüksek teklif 50.000 TL minimum artırım 500 TL-- Bu ihalede 100.000 TL otomatik teklif verdiğinizde sistem 50.500 TL olarak ilk teklifinizi oluşturur. Bundan sonra diğer kullanıcıların verdiği teklife 500 TL ekleyerek sizin en yüksek teklif sahibi olmanızı garantiler. Diğer kullanıcılar artırım yapmadığında sizin teklifiniz aynı kalır.

İhale için vermeyi düşündüğünüz son teklif tutarını ihale sayfasındaki otomatik teklif alanına yazarak teklifinizi oluşturabilirsiniz. Otomatik teklifinizin geçerli olabilmesi için serbest tutarınızda yeterli teminatınız olmalıdır.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme