Ilgın'dan yeni bir otel müjdesi daha

Ilgın Belediyesi tarafından projelendirilen, kaplıca bölgesinin tamamını kapsayan ve şehrin kaplıca termal turizmi açısından gelişimine büyük katkı sunacak olan Kaplıca Master Plan projesinin ilk adımı atıldı.

Ilgın Belediyesi tarafından projelendirilen, kaplıca bölgesinin tamamını kapsayan ve şehrin kaplıca termal turizmi açısından gelişimine büyük katkı sunacak olan Kaplıca Master Plan projesinin ilk adımı olan Apart Otel projesinin duyurusu geçtiğimiz günlerde Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı.
 

Başkan Yalçın Ertaş bu seferde Ilgın’a yapılacak olan 5 yıldızlı otelin yerinin tapusunu Ilgın Belediyesi adına devraldıklarını müjdeledi. Başkan Ertaş basına yaptığı açıklamada “ Kaplıca Bölgemizde bulunan Ilgın Şehit Bayram Harun Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin (Ilgın Endüstri Meslek Lisesi) yıkılıp, yeni yapılacak okulun belediyemize ait Ilıca Mahallesi 457 ada 21 parsel nolu alana yapılarak trampa edilmesi noktasında meclis kararımızı alarak okulun bulunduğu alanın tapusunu belediyemiz adına teslim aldık.
Bu kapsamda Kaplıca Master Plan çerçevesinde okulun bulunduğu alanda yapılacak olan 5 yıldızlı otel projemizin son aşamasını da tamamlamış olduk.
Kaplıca Master Plan projemize desteklerinden dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta'ya, Milletvekilimiz Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir nezdinde tüm milletvekillerimize, AK Parti Konya İl Başkanımız Hasan Angı'ya, Kaymakamımız Aytekin Yılmaz'a, Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'e, AK Parti Ilgın İlçe Başkanımız Ömer Apil'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
2023 yılında kaplıca bölgemizde büyük bir yatırıma imza atacağız inşallah. Ilgın'ımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

Bakmadan Geçme