İranlılar Konya'da hemşehrisini andı: Ünlü Sanatçılar da katıldı!

Hz. Mevlana'nın doğumunun 813'üncü yıl etkinlikleri kapsamında İranlı sanatçılar, Konya'da bir araya gelerek, anma programı gerçekleştirdi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
İranlılar Konya'da hemşehrisini andı: Ünlü Sanatçılar da katıldı!

Hz. Mevlana’nın doğumu nedeniyle yapılan 17’inci Konya Mistik Müzik Festivali devam ederken, İranlı ünlü sanatçılar da vatandaşlarıyla bir araya gelerek, Hz. Mevlana’yı andı. İran sanat dünyasından birçok ismin katıldığı etkinliğe, Türk dünyasını temsilen Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar katıldı. Etkinlik kapsamında konuşan Müdür Abdüssettar Yarar, İranlı vatandaşları, Konya’da ağırlamaktan gurur duyduğunu belirterek, İran’ın her kentinden insanı Konya’ya davet etti. Program kapsamında sema gösterileri, ilahi, şiir ve gazel dinletileri yapıldı. İşte detaylar…

İranlılar Konya'da hemşehrisini andı: Ünlü Sanatçılar da katıldı!

“NE OLURSAN OL YİNE GEL”

Etkinlik programının organizatörlüğünü yapan ünlü yönetmen ve film yapımcısı Ali Jelali, Konya’da bulunduğu için mutlu olduğunu dille getirdi. Sözlerini devam ettiren Jelali, şunları aktardı: “Asıl amacımız, insanlara Mevlana’nın huzurunda maneviyat duygusunu yaşatmak. Düzenlediğimiz etkinliğe sadece İranlı vatandaşları değil, tüm insanlığı davet ettik. Mevlana’nın da dediği gibi ‘Ne olursan ol, yine gel’ diyoruz. İki gün sonra Mevlana’nın doğum günü var. Ve onu şehrinde anmak istedik. Böyle bir programı düzenlemekten dolayı guru duyuyorum. O duygu anlatılmaz cidden anca yaşanılır. Benim için Konya’nın çok özel bir yeri var. Konya’da olduğum için çok mutluyum. Konya belediyesinden de bu tür etkinliklerin yapımı ve devamı için yardım talep ediyorum.” 

İranlılar Konya'da hemşehrisini andı: Ünlü Sanatçılar da katıldı!

“PROGRAM ÇOK KEYİFLİ GEÇTİ”

Program katılan vatandaşlar, mutlu olduklarını ifade ederken, müzik ve şiir dinletileri yapan ünlü sanatçı Vahid Taj etkinlikten görmekten dolayı memnun kaldıklarını vurguladı. Katılımcılar şunlara değindiler: “program çok keyifli ve güzel geçti. Sema gösterileriyle resmen büyülendik. Sanatçı Vahid Taj’ı burada görmekten dolayı memnunuz.” 

HABER: ŞAHİN YALDIZLI- HACER MARANGOZ
 

Bakmadan Geçme