• Haberler
  • Türkiye
  • İskenderun'da kadınlar organik sabun üretimiyle geçimlerini sağlıyor

İskenderun'da kadınlar organik sabun üretimiyle geçimlerini sağlıyor

İskenderun'da bulunan konteyner kentte yaşayan kadınlar, depremin olumsuz etkilerinden uzaklaşmak ve geçim kaynaklarını sağlamak amacıyla organik sabun üretiyor.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bulunan konteyner kentte yaşayan kadınlar, depremin olumsuz etkilerinden uzaklaşmak ve geçim kaynaklarını artırmak amacıyla organik sabun üretimi kursuna katıldılar. Zeytinyağı ve çeşitli çiçeklerden elde edilen yağlarla sabun yapımını öğrenen kadınlar, ürettikleri organik sabunlarla hem kendilerine bir geçim kaynağı sağlıyorlar hem de doğal ürünlerle kişisel bakımın önemini vurguluyorlar.

İskenderun'da kadınlar organik sabun üretimiyle geçimlerini sağlıyor

Kursiyerler, sabun yapımında kullanılan yağları, yörede yetişen defne yaprağı, biberiye, kantaron ve aloe vera gibi çiçeklerle fermente ederek farklı renk ve kokularda 50 çeşit organik sabun üretiyorlar. Bu yöntemle elde edilen sabunlar, kimyasal içeriklerden arınmış, cildi nemlendiren ve besleyen özelliklere sahip olmalarıyla dikkat çekiyor.

Kursiyerler, organik sabun üretimi sayesinde hem kazanç sağlıyorlar hem de doğal ürünlerin kullanımının önemini topluma aktarıyorlar. Ayrıca, bu faaliyetleriyle doğanın sunduğu zenginlikleri değerlendirerek sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimsemeye teşvik ediyorlar.

AA
Yorumlar 1
Ali 13 Nisan 2024 16:51

Acaba hangi konternarda yada yerleri nerde ablalarimiz lütfen soylermisiniz

Bakmadan Geçme