İsrail'in Gazze Saldırıları: UNRWA Fakhoora Okulu ve hayati tesisleri vurdular

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde devam eden saldırılarında, UNRWA'ya ait Fakhoora Okulu ve yaşamsal öneme sahip hastaneler, camiler, su depoları ile balıkçı tekneleri hedef alındı.

İsrail'in Gazze Saldırıları: UNRWA Fakhoora Okulu ve hayati tesisleri vurdular
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail ordusu, 29 günü aşkın süredir devam eden ve ayrım gözetmeyen saldırılarına, BM'ye ait bir okulu da dahil ederek yeni bir boyut kazandırdı. Filistinli sivillerin umutla sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı'ndaki UNRWA'a bağlı Fakhoora Okulu, İsrail'in son saldırısının mağduru oldu. Yerel kaynakların belirttiğine göre bu saldırıda çok sayıda kişi yaralandı.

Sivil yapılar, İsrail'in Gazze'deki hedefleri arasında yer almayı sürdürüyor. Gazze'nin kuzeyindeki Nasr Çocuk Hastanesi ve şehirdeki Vefa Hastanesi'nin hayati jeneratörleri bu sabah yapılan saldırılarla hasar gördü. Yangınlar ve elektrik kesintileri, zaten zor koşullar altındaki bölgedeki insanların yaşamını daha da zorlaştırıyor.

İsrail ordusunun Gazze'de günlük yaşamın temellerini hedef aldığına dair raporlar artıyor. Sabra mahallesinde bulunan bir cami ile Rimal Mahallesi'ndeki güneş panelleri, bu sabahın erken saatlerinde hasar gördü. Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah bölgesinde ise, birçok mahalleye su sağlayan su deposu ve balıkçı tekneleri İsrail bombardımanı ile yerle bir edildi.

Bakmadan Geçme