İsrail, katliama devam ediyor: 9 ölü!

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ediyor. Refah kentine düzenlenen saldırılarda 9 Filistinli hayatını kaybetti. 

İsrail, Gazze’de katliamlara devam ediyor. Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail ordusu Refah’ı bombalamaya devam ediyor. Son olarak yapılan saldırılarda 9 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklandı. 

WAFA, ÇOK SAYIDA YARALI DA VAR!


Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, Gazze'deki Avrupa Hastanesinden bir sağlık yetkilisi, İsrail'in saldırılarında ölen 9 Filistinlinin cenazesi ile bazıları ağır olmak üzere çok sayıda yaralının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'taki hastaneye getirildiğini söyledi.


WAFA'nın daha önceki haberinde, İsrail ordusunun Refah'ın batısındaki Tel es-Sultan Mahallesi'ndeki bir evi İHA ile hedef alması sonucu 1 kişinin öldüğü,

1 kişinin yaralandığı, Refah'ın kuzeyindeki Hirbet el-Ades bölgesini hedef alan İsrail saldırısında da 1 kişinin öldüğü, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilmişti.

AA

Bakmadan Geçme