İsrail katliama devam ediyor! Şifa hastanesini vurdu

İsrail ve Filistin arasında süregelen savaş 35 gündür aralıksız devam ediyor. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına bir başkası daha eklendi. Dün gece saatlerinde bir çok hastaneyi hedef alan İsrail ordusu, Şifa Hastanesi'nin avlusunu vurdu.

İsrail katliama devam ediyor! Şifa hastanesini vurdu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail ordusu, Gazze'de bulunan hastanelere saldırdı. El-Aksa televizyonunun Telegram kanalında yer alan habere göre Rantisi Çocuk Hastanesi'ni direkt hedef aldı. Saldırı sonrası Gazzede'ki Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırı soncu hastanenin bodrum katında ve bazı tesislerinde yangın çıkyığı bildirildi. 

Yapılan açıklamada ölen ya da yaralananlar hakkında bilgi verilmedi.

ŞİFA HASTANESİNİ VURDU

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'de binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'nin avlusunu hedef aldığını belirtti.

Kudra, saldırı sonucunda 2'si ağır olmak üzere toplam 4 kişinin yaralandığını ifade ederek, binlerce kişinin barındığı hastanenin hedef alınmasının çok tehlikeli bir adım olduğunu vurguladı.

El-Aksa televizyonunun Telegram kanalından paylaşılan habere göre, İsrail Şifa Hastanesi avlusunda bulunan ve içinde sivillerin olduğu bir aracı hedef aldı. Bu saldırının, bölgedeki gerginliği artırabileceği ve insan hakları ihlallerine neden olabileceği endişelerini beraberinde getiriyor.

ENDONEZYA HASTANESİ'NİN ÇEVRESİ VURUDU

Filistin haber ajansı WAFA'da yer alan haberde, İsrail ordusu, yaralı ve hastaların yanı sıra yerinden edilmiş binlerce Filistinlinin sığındığı Endonezya Hastanesi'nin çevresine çok şiddetli saldırılar düzenledi.

Saldırıların hastanenin bazı bölümlerinde ciddi hasara yol açtığı ve insanlar arasında ciddi panik oluşturduğu belirtilen haberde, ölen ve yaralananların olduğu aktarıldı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye'de yer alan El-Avde Hastanesi çevresini bombaladığı belirtildi.

Saldırıda gönüllü bir sağlık görevlisinin yaralandığı ifade edilen açıklamada, Kızılay'a ait iki ambulansın da hizmet dışı kaldığı aktarıldı.

Filistin Kızılayı yetkilileri yaptıkları yazılı açıklamada, uluslararası topluluğa "büyük bir felaket" yaşanmadan önce tıbbi malzeme ve yakıt sağlamak için acil müdahale çağrısında bulundu.

Bakmadan Geçme