• Haberler
  • Dünya
  • İsrail ordusunun ağır yaraladığı bebek, yaşam mücadelesi veriyor

İsrail ordusunun ağır yaraladığı bebek, yaşam mücadelesi veriyor

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar sonucunda ağır yaralanan bebek, yaşam mücadelesi veriyor.

Al-Arabi ailesi, saldırılar nedeniyle en-Nasirat Mülteci Kampı'na göç etmişken, burada hedef haline geldi ve aileden 10 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıda ailenin en küçük üyesi, 2 yaşındaki Sened Al-Arabi, ağır yaralar aldı.

İsrail ordusunun ağır yaraladığı bebek, yaşam mücadelesi veriyor

Gazze'nin kuzeyinde bulunan en-Nasirat Mülteci Kampı'nda yaşanan acı olayda, 2 yaşındaki bebek Sened, sol elinin bir kısmını kaybetti ve yüzünde büyük yaralar oluştu. Ayrıca sağ elini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan küçük bebek, yaşam mücadelesi veriyor.

Yüzünde dikiş izleriyle, kolları sarılı ve platin takılı bir şekilde yaşam savaşı veren Sened, Gazzeli bebeklerin yaşadığı zorlu koşulların sembolü haline geldi. Sened, aldığı yaralar nedeniyle birçok operasyon geçirdi ve halen tedavi altında tutuluyor.

Sened'in hikayesi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının siviller üzerindeki yıkıcı etkisini bir kez daha ortaya koyuyor. Uluslararası toplumdan ve insan hakları örgütlerinden, sivil halkın korunması ve çocukların yaşam haklarının sağlanması için acil adımlar atılması çağrıları yükseliyor.

AA

Bakmadan Geçme