İsrailli vekilden skandal sözler! 'Gazze yer yüzünden silinmeli'

İsrail iktidar partisi Likud partisinin millet vekili Galit Distel Atbaryan skandal sözler sarf etti. Atbaryan, 'İntikamcı ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Daha azı ahlaka aykırıdır. Tamamen etik dışıdır.' şeklinde konuştu.

İsrailli vekilden  skandal sözler! 'Gazze yer yüzünden silinmeli'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail'in iktidar partisi Likud partisinde milletvekili olarak görev yapan Galit Distel Atbaryan sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündeme bomba gibi düştü. Arbatyan, Gazze'de etnik temizlik yapılması gerektiğini söylerken zalim bir ordu talep etti. 

X sosyal medya hedya hesabından yaptığı açıklamada İsraillilere, “Birbirinizden nefret etmeyin. Canavarlar sizden yeterince nefret ediyor. Düşmandan nefret edin. Canavarlardan nefret edin” sözleri ile seslenerek, “İç çekişmenin en ufak bir kırıntısı, çıldırtıcı derecede aptalca bir enerji israfıdır. Bu enerjiyi tek bir şeye yatırın; Gazze'nin tamamını yeryüzünden silmek. Gazzeli canavarlar ya güneydeki çitlere gidecek ve Mısır topraklarına girmeye çalışacak ya da ölecekler. Gazze yeryüzünden silinmeli.” ifadelerini kullandı.

Gazze vatadaşlarını 'Naziler' olarak tanımlayan İsrailli vekil, “İntikamcı ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Daha azı ahlaka aykırıdır. Tamamen etik dışıdır” yorumunu yaptı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında 3 bin 648'si çocuk, 2 bin 290'ı kadın olmak üzere 8 bin 796 Filistinlinin öldürüldüğünü, 22 bin 219 kişinin yaralandığını bildirdi.

Bakmadan Geçme