İşte onlar Türk hekimleri tarafından tedavi ediliyor

Kutsal topraklarda rahatsızlanan Türk hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesi'nde Türk hekimleri tarafından tedavi edilerek şifa buluyorlar.

İşte onlar Türk hekimleri tarafından tedavi ediliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hastaneyi ziyaret ederek, Sağlık Ekip Başkanı Zekeriya Abdulazizoğlu ve Başhekim Murat Türkyılmaz'dan bilgi aldı, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Erbaş, hastanede 360 sağlık personeliyle hizmet verildiğini, hacı adaylarının sağlığını çok önemsediklerini söyledi.

"VAZİFEMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"
Doktorların hastalanan Türk hacı adaylarına iyi hizmet verdiğini dile getiren Erbaş, "İnşallah burada yatan hastalarımız en kısa zamanda şifa bulurlar. Doktorlarımızın tedavileri sonuç verir ve Arafat'a da çıkmak nasip olur." dedi. Yatarak tedavi gören hastaların Arafat'a nakliyle ilgili bilgi veren Erbaş, "Hastalarımız için Arafat'ta bir sahra hastanesi kurduk, orada vakfelerini yapma imkânı sağlıyoruz. Mümkün olduğunca ülkemizin gücünü burada kullanarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyon kabiliyetini sağlık tesislerimizde de ortaya koyarak vazifemizi en güzel bir şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz." Şeklinde konuştu. 
Mekke'deki hacı adaylarına hizmet etmek için 12 bölgede sağlık ocağı açtıklarını söyleyen Türkyılmaz, "Şu ana kadar 45 bin hacı adayımıza ayaktan sağlık hizmeti verdik. Bunun yanında 60 ila 70 civarında hacılarımızı hastanemizde tedavi etmekteyiz. Daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren hacılarımızı Mekke'deki hastanelere sevk ediyoruz." ifadelerini kullandı. Şimdiye kadar 550 hastayı ambulanslarla hastanelere naklettiklerini bildiren Türkyılmaz, "Hastanemizde 18 branşta poliklinik hizmetini sunuyoruz. Acil servisimiz 24 saat boyunca tüm hacı adaylarımıza hizmet vermektedir." bilgisini paylaştı. Hacı adaylarının Arafat'ta nakillerini gerçekleştirdiklerini ve Arafat'ta da sağlık hizmeti vermeye devam ettiklerini dile getirdi.
 

Bakmadan Geçme