• Haberler
  • Spor
  • Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu!

Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yıldız teknik direktör Jose Mourinho ile yaptıkları anlaşmanın maliyetini açıkladı. 

Fenerbahçe’de teknik ekipte göreve gelen Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun alacağı para tartışma konusu olurken, Başkan Ali Koç, tartışmalara nokta koyacak açıklamayı yaptı.

Koç, Mourinho’nun maliyeti için şu cümleleri kullandı: “Sayın Aziz Yıldırım '15 milyon avroya anlaştım.' diyor ama biz bütün ekibine yıllık 12 milyon avro verdik.  Aziz Bey'in dediği 15 kendisine mi yoksa ekibiyle birlikte mi bilmiyorum.” 

“BÜTÜN EKİBİNE YILLIK 12 MİLYON AVRO VERDİK”


Aziz Yıldırım’dan önce Jose Mourinho ile görüştüklerini belirten Ali Koç, "Suudi Arabistan'dan olağanüstü bir teklif vardı, kabul etmedi. Dün Aziz Yıldırım 'Bu adam aptal mı, ben 15 verdim nasıl altına kabul etti. 


O zaman menajerlere açıktan para vermişlerdir.' dedi. Bu suç, bu çok ağır bir iddia. 20 sene Fenerbahçe başkanlığı yapmış birinin bizi açıktan para vermekle suçlaması, çok sıkıntılı bir durum.

 
Aynı şeyi İrfan Can Kahveci'de de yapmıştı. Kulübü kutlayıp iyi bir transfer diyeceğine, bizi Sermaye Piyasası Kuruluna şikâyet etmekle tehdit etti. 


Beni şikâyet etmiyorsun, Fenerbahçe Spor Kulübünü ediyorsun. Ama Mourinho'nun bize ne kadar inandığının özeti buydu. 3 milyon avro daha az. 


Sayın Aziz Yıldırım '15 milyon avroya anlaştım.' diyor ama biz bütün ekibine yıllık 12 milyon avro verdik. Aziz Bey'in dediği 15 kendisine mi yoksa ekibiyle birlikte mi bilmiyorum.

Ben üzüldüm bu suçlamadan dolayı." ifadelerinde bulundu.

AA

Bakmadan Geçme