Kadınhanı'nda Engelliler Programı

3 Aralık Dünya Engelliler  Günü  nedeniyle Kadınhanı Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  katkıları ile Program düzenlendi.

Kadınhanı Kültür Merkezinde  düzenlenen programa  Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem, Kadınhanı ilçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü başta olmak üzere; özel eğitim öğrencileri, velileri, öğretmenleri ,engelli vatandaşlarımız ve çok sayıda davetli katıldı.

Orta oyununun sergilendiği programda  özel çocuklar  gönüllerince eğlendi. Programda  öğrenciler öğretmenleri ile birlikte hazırlamış olduğu bir çok oyun sergiledi. Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet BADEM tarafından çocuklarımıza  hediyeler takdim edildi. 

Günün anlam ve önemine binayen  Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem:  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bu özel ve güzel kardeşlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duymaktayım. Bu vesile ile ilçemiz başta olmak üzere tüm dünyadaki engelli kardeşlerimizin 3 Aralık dünya engelliler gününü kutluyorum. Bu günün amacı ebetteki toplumda farkındalık yaratmak ve engellilerin sorunlarına dikkat çekmektir. Bizde ilçemizde engelli kardeşlerimiz ile birlikte birçok farkındalık etkinliği düzenledik. Ve toplumda günlük hayatta iş hayatlarında onlarında var olduğunu göstermeye çalıştık. İlçemiz özel eğitim alanlarında da birçok ilçeye göre çok önde ve yüksek düzeyde eğitim vermektedir. Bu bağlamda biri lise olmak suretiyle 3 okulumuzda başarılı bir öğretmen kadrosu ile eğitim verilmektedir. Ayrıca ilçemizde 1 tanede özel rehabilitasyon merkezimiz bulunmaktadır. Bu rehabilitasyon merkezimizde çevre ilçelerimizin öğrencileri de eğitim almaktadır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şuuruyla hareket ederek sosyal devlet anlayışına sahip ve sadık olarak engeli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için çaba sarf ediyoruz. Son yıllarda engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya dönük başta evde bakım hizmetleri olmak üzere hükümetimiz tarafından çok önemli çalışmalar hayata geçirildi. Bizde devletimizin yapmış olduğu çalışmalara destek verip her zaman bu özel kardeşlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz., Bu vesileyle buradan bir kez daha tüm dünyadaki engelli kardeşlerimizin bu özel günlerini kutluyor sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum dedi

Bakmadan Geçme