Karamollaoğlu: 'Erdoğan buldozer gibi ezer geçer'

Altılı masa liderlerinden Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, altılı masa ve cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altılı masa liderlerinden Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, altılı masa ve cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Habertürk’ten Nihal Bengisu Karaca’ya konuşan Karamollaoğlu, masada aday konusunun hiç konuşulmadığını, partiler olarak politikalarını belirlediklerini dile getirerek “Bu konuda doğru yaptığımızı düşünüyorum” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylık tartışmaları üzerine Parti Lideri Temel Karamollaoğlu,” 'İmamoğlu’nu ya da Yavaş’ı istiyoruz, onlardan biri aday olurlarsa mutlaka kazanır' demek cahilce bir iddia. Erdoğan’ın politik birikimini mali imkanlarını yargıdaki imkanlarını hafife alıyorlar. Erdoğan buldozer gibi ezip geçer" ifadelerini kullandı.
Yıpranmadan korkacak kişiden aday olur mu? sorusuna ilişkin Temel Karamollaoğlu, “Korku meselesi değil. Bugüne kadar bunu gündemimize almamamız doğruydu. Ancak Ocak ayından itibaren seçim sathı mailine girmiş oluyoruz. 5 Ocak’ta altılı masa yeniden toplanacak. Orada artık bu konu konuşulabilir.” şeklinde konuştu.
"ERDOĞAN ORTALIĞI KARIŞTIRDI"
Artık adayı konuşmanız gerekiyor mu sorusu üzerine Karamollaoğlu, “Ben sürekli aday kim diyerek mugalata yapan mangalda kül bırakmayanlara bakmıyorum. Ama Erdoğan ortalığı karıştırmak istedi ve karıştırdı. Buna gücü vardı ve yaptı.” İfadelerine yer verdi.

 

Bakmadan Geçme