• Haberler
  • Konya
  • Karapınar'da motosikletlerle ilgili bilgilendirme toplantısı

Karapınar'da motosikletlerle ilgili bilgilendirme toplantısı

Konya'nın Karapınar ilçesinde, çevreye rahatsızlık veren ve kanuni yönden eksiklikleri bulunan motosikletlerle ilgili sorunların çözümü yönünde toplantı yapıldı.

Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Amirliği tarafından düzenlenen toplantıya ilçedeki motosiklet tamircileri katıldı. İlçede motosiklet sorunlarının ele alındığı toplantıda kapsamında motosiklet tamircileri ve emniyet yetkilileri tarafından sorunların çözümü masaya yatırıldı. Toplantıda şase, motor numarası silinmiş motosikletlere tamir yapılmayacağı ve modifiye edilmiş, motor devri değiştirilmiş motosikletlere bakılmayacağı, ayrıca şarjlı bisikletlere 250 cc ve üzeri olanlar için plaka takılması kararlaştırıldı.

İlçe Trafik Şube Amiri İlker Zorlu, "Motosikletlerin trafikteki güvenliği ve düzeni önemli bir konu. Bu toplantıda ustalarımızla bir araya gelerek, ilçemizdeki motosiklet sorunlarına çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirdik. Aldığımız kararlarla ilçemizdeki trafik düzenini daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

İlçede motosikletlerle ilgili daha etkin önlemler alınması ve trafik düzeninin sağlanması için çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Bakmadan Geçme