Karatay'da sandık görevlilerine eğitim

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karatay İlçe Başkanlığı, Pazar günü yapılacak 31 Mart Yerel Seçimleri'nde sandık başında bulunacak sandık görevlilerine eğitim verdi.

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Celalettin Karatay Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen “Sandık Kurulu Eğitim Programı”na AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Işık, AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkam Alemdar, il ve ilçe teşkilatı üyeleri, belediye meclisi üyeleri, meclis üyesi adayları ile seçim günü sandık başlarında ve okullarda bulunacak 755 görevli katıldı. 

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
SANDIK BAŞINDA GÖREVLİ KARDEŞLERİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR
AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, saha çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlçe Başkanı Mehmet Genç; “Seçimler için belediye başkanımızla, milletvekillerimizle, ilçe ana kadememizle, belediye meclis üyesi ve belediye meclis üyesi adaylarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla mahalle mahalle sokak sokak dolaşarak bütün hemşehrilerimize dokunmaya çabalıyoruz. Seçime kısa bir süre kaldı. Seçim günü sandık başında görevli kardeşlerimize büyük görevler düşüyor. Onun için hiçbir görevlimizden ricamız, rehavete kapılmadan bütün sandıklarınızdaki yerlerini alarak sandıklarınıza sonuna kadar sahip çıkmanızdır. Çünkü her bir oyun büyük bir önemi var. Bu büyük bir vebaldir ve bu vebalin altında kalmamak için sandık başına erkenden gelerek sandık başında olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
31 MART’TA KARATAY YİNE REKOR DESTEĞE VE BİRİNCİLİĞE TALİPTİR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda onun yükünü hafifletmek ve onunla yol yürümek için yoğun bir gayretin içerisinde olduklarının altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca şunları aktardı; “Her anımız hemşehrilerimizle geçiyor. Durmadan, yorulmadan koşturup vatandaşımızın gönlüne girmeye, onların taleplerini almaya ve onlara hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda sandık eğitimi çok önemli. Bir oy bile çok önemli. 5 yıl önce Karatay’ımız, sizlerin de kıymetli destek ve gayretleriyle 31 ilçe arasında Sayın Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği verdi ve Karatay olarak tüm büyükşehir merkez ilçe belediyeleri arasında birinci olarak ödülümüzü almıştık. Biz Karatay olarak yine birinciliğe ve rekora talibiz, bunu başaracağımıza da sonuna kadar inanıyoruz. Çünkü geride kalan 5 yılda ciddi yatırımlar ve hizmetler yaptık. Eğitimden sağlığa, çevreden altyapıya, sosyal ve kültürel alandan daha birçok konuda Karatay’ımıza birçok hizmetimiz oldu. Sadece merkezde değil merkeze uzak tüm mahallelerimize kazandırdığımız yatırımlarla adeta ilçemizin çehresi değişti. Yani bizim tarlada izimiz, harmanda da yüzümüz var elhamdülillah. Alnımız ak geziyor ve inşallah 5 yıl daha birçok hizmeti hemşehrilerimizle buluşturacağız.”

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
SANDIK PARTİMİZİN ÇOK ÖNEMSEDİĞİ VE BAŞARILI OLDUĞU BİR ALANDIR
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da uzun bir dönemdir seçim çalışmaları kapsamında sahada olduklarını söyledi. Başkan Uğur İbrahim Altay; “Sandık, her dönem AK Parti’mizin en çok önemsediği, sandıklarına sahip çıktığı bunun sonucunda da başarılı olduğu bir alandır. Dolayısıyla burada bulunan tüm sandık görevlilerimizin işini layıkıyla yapacağına olan inancımı dile getirmek istiyorum. Seçim günü sizlerin de bu gayretiyle en iyi sonuçları alacağımızı temenni ediyorum. Rabbim bizleri mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
SAHADAKİ ÇABAMIZ SANDIKLARIMIZIN SAHİPLENMESİYLE DEĞER BULACAK
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da sandık görevlilerinin öneminden bahsetti. Mehmet Baykan şunları aktardı; “Her gün Konyamızın farklı bir ilçesinde, mahallesinde ve sokağında hemşehrilerimizle bir aradayız. Bizlerin ve teşkilatlarımızın sahada verdiği bu çaba, sizlerin sandıkları ve oylarımızı sahiplenmesiyle değer bulacaktır. Bu manada sizlerin gayreti ve emeği aslında her türlü çabanın da üzerindedir. Bu ramazan gününde, oruçlu ve gönüllü bir şekilde sandıklarda görev almanız dolayısıyla şimdiden her birinize teşekkür ediyorum.”

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
BAŞKANIMIZ HASAN KILCA’DAN YENİ BİR REKOR BEKLİYORUZ 
31 Mart Seçimleri’ne artık çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Hasan Angı, bugüne kadar ortaya konan çabanın seçim günü boşa gitmemesi adına sandık görevlilerine büyük görevler düştüğüne vurgu yaptı. İl Başkanı Hasan Angı; “Bizler bir yandan Ramazan’ın tüm güzelliklerini yaşarken, diğer taraftan da Pazar günü yapılacak seçimler için saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık son günlerdeyiz ve bu kalan günlerde de canla başla, gece gündüz demeden gayretimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Tabii seçim günü 1 oyumuzun dahi boşa gitmesine gönlümüz razı olmaz. Hemşehrilerimiz Pazar günü oylarını kullanacaklar ve bize düşen sandıklarımıza oylarımıza sahip çıkarak sandık sonuçlarını en doğru şekilde alabilmektir. Büyükşehir ve 31 ilçemizden başarı ama Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’dan da yeni bir rekor bekliyoruz inşallah. Karatay İlçe Teşkilatımız bunu her seçimde ortaya koyabilen bir teşkilatımız. Aynı başarı 31 Mart günü de inşallah gelecektir” dedi.

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim
AK PARTİ KARATAY İLÇE TEŞKİLATI’NDAN SANDIK EĞİTİMİ
Konuşmaların ardından 31 Mart’ta Karatay’ın tüm okullarında görev yapacak 755 sandık görevlisine yönelik olarak teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Eğitimler kapsamında AK Parti Konya İl İlçe Seçim İşleri Başkanı Mehmet Akif Ortagedik, AK Parti Karatay İlçe Seçim İşleri Başkanı Abdurrahman Oğur ile diğer parti yetkilileri; seçim çevresi, oy pusulaları, sandık açılımları ve sayım-döküm süreciyle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken tüm hususlar aktarıldı.

Karatay'da sandık görevlilerine eğitim

 

Bakmadan Geçme