Karatay'da savaş başladı

Havaların ısınmasıyla birlikte Karatay'da, yaşamı olumsuz etkileyen sinek ve sivrisinek larvalarına karşı üreme alanları ve sulak alanlarda etkin ilaçlama çalışmalarına başladı

Karatay'da savaş başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay Belediyesi, uçkun mücadelesi kapsamında sivrisinek ve karasineklerin üreme alanlarında larva mücadele çalışmalarını başlattı. Ekipler, özellikle bu dönemlerde haşere üretebilecek her noktada larva ilaçlama çalışmalarını 7/24 etkin bir şekilde yürütüyor. 
Vatandaşların sağlığını, mutluluğu ve huzurunu ön planda tutmak, ilçede yaşam kalitesini yükseltmek anlayışıyla hareket eden Karatay Belediyesi, ilçe genelindeki proje ve yatırımlarını sürdürüyor. 

Karatay'da savaş başladı
Bu kapsamda Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, özellikle havaların ısınmasıyla birlikte yaşamı olumsuz etkileyen sinek ve sivrisinek larvalarına karşı üreme alanları ve sulak alanlarda ilaçlama çalışmalarına başladı. 
Ekipler, hazırlanan planlama doğrultusunda ilçe genelinde halk sağlığının korunması amacıyla karasinek ve sivrisineklerin birinci derecede üreme noktaları olan alanlarda koruyucu önlemler alarak ilaçlama yapıyor.

Karatay'da savaş başladı
Larva ilaçlama faaliyetlerinin Karatay’ın tüm mahallelerinde çevreye ve diğer canlılara zarar vermeden yapıldığını belirten yetkililer şunları aktardı; “Sinekle mücadele konusunda daha larva döneminde yoğun bir biyolojik mücadele çalışma programı hazırladık. Belli bir takvim içerisinde bu uygulamayı belirli periyotlarla sürdüreceğiz. Mücadele kapsamında yumurta, larva ve ergin dönemlerinde yapılacak çalışmaları planlı bir şekilde uyguluyoruz. Halk sağlığı her zaman önceliğimiz ve ilaçlama çalışmalarında kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bu amaçla gerekli ilacımızı, ekip ve ekipmanımızı hazırladık ve sahadayız. Çalışmalar tüm mahallelerimizde yapılıyor. Belediye olarak düzenli ve etkin bir ilaçlama çalışması yürütüyoruz. Ekiplerimiz, çevre dostu ilaçlama yöntemlerini kullanarak hem halkımızın sağlığını önemsiyor hem de çevreyi koruyor.”

Karatay'da savaş başladı

 

Yorumlar 2
A .k 19 Nisan 2024 10:03

Selçuklu belediyesi de yapıyor Umu acaba

Selçuklu 18 Nisan 2024 12:54

Selçuklu ilçesinde hiç bir ilaçlama yapılmıyor. Sineklerden dolayı sokakta rahat dolaşamıyoruz. Ayrıca bölgede alırı derecede polen üreten kavak ağaçları var. Bunların kesilmesi gerekli

Bakmadan Geçme