Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Tüm Türkiye'yi sarsan 2 büyük depremin ardından Konya Valiliği, AFAD ile belediyelerin koordinasyonunda Karatay'da bulunan Konya Spor ve Kongre Merkezi'nde oluşturulan Yardım Toplama Merkezi'nde yoğun bir gayret var. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, 48 tıra yüklenerek bölgeye gönderildi.

Konya’nın dört bir tarafında olduğu gibi Karatay’daki Konya Spor ve Kongre Merkezi’ndeoluşturulan Yardım Toplama Merkezi’nde de yoğun bir çalışma var. Vatandaşlar da bölgeninihtiyaç duyduğu yardım malzemelerin karşılanması adına yoğun çaba içerisinde.

Kamu kurum ve kuruluşlar, Konya Valiliği Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesive AFAD Konya İl Müdürlüğü’nün gayretlerinin yanı sıra binlerce vatandaşın desteğiyletoplanan yardım malzemesinin olduğu 48 tır bölgeye ulaştırıldı. Bu kapsamda bölgeye ulaştırılan tırlarda 10 bin 950 gıda kolisi ve bebek maması, 11 bin700 koli temizlik malzemesi ve çocuk bezi, 522 koli ilaç, 21 bin 870 paket kuru bakliyat, 2 bin300 ısıtıcı, 46 bin adet mont, eldiven ile bere, 13 bin çift ayakkabı ve bot, 145 bin adet su.  

BAŞKAN HASAN KILCA’DAN YARDIMLARA İLİŞKİN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, yaptığı açıklamayla depremzedelere yardımdabulunmak isteyen vatandaşlar için önemli bir çağrıda bulundu. Başkan Hasan Kılca; “Kıymetli hemşehrilerim, sizlerden önemli bir ricam var. Deprembölgelerine yapılacak nakdi yardımların yanında bölgenin önceliği olan ve yalnızca AFADtarafından belirlenen yardım malzemelerinin ilgili yerlere ulaştırılması da son derece önemli. Bukonuda büyük özveriyle hareket eden tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. KARATAY HALK EKMEK, DEPREM BÖLGESİNE 450 BİN EKMEK ULAŞTIRDI Öte yandan depremin ilk günü içerisinde glutensiz ekmeklerin de olduğu 100 bin ekmeğiHatay’a gönderen Karatay Halk Ekmek Fabrikası, 7/24 çalışma esasına göre tüm ekmek üretimkapasitesini afet bölgesine yönlendirmeye başladı. Bu çerçevede şu ana kadar 450 bin adetekmek deprem bölgesine ulaştırıldı. 


KARATAY BELEDİYESİ YARALARIN SARILMASINA KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın talimatıyla Hatay’a kurtarma ve mobil araçlarınınyanı sıra, konteynerler, çekiciler, tatlı su araçları, jeneratör olmak üzere toplam 19 araç ile 138belediye personelini gönderen Karatay Belediyesi, ayrıca son olarak 3 adet çöp toplama aracıgönderdi.

DEPREMZEDELERE DUYGULANDIRAN HEDİYELER VE MEKTUPLAR

Merkeze gelen yardım malzemelerinin tasnifi ve paketlenmesinde görev alan belediyepersoneli ile gönüllü vatandaşlar, zaman zaman duygu dolu anlar da yaşadı. Gönderilen yardımkolilerinin içerisine kimi kumbarasını kimi şekerlemelerini ve çikolatalarını kimisi de en çoksevdiği oyuncağını koydu. Deprem bölgesine gönderilen bu özel hediye paketlerinin içerisinemektup ve notlar da koyan vatandaşlar okuyan herkesi duygulandırdı.

MİNİK YARDIMSEVER DEPREMZEDELERE KUMBARASINI GÖNDERDİ

Konya’da yaşayan 10 yaşındaki Hatice İlay, ailesinin hazırladığı yardım kolisinin içerisinebiriktirdiği paralarının olduğu kumbarasını da koydu. Koliye bir de Türk bayraklı bir mektupyazan küçük yardımsever, mektubunda şu ifadelere yer verdi; “Merhaba, benim adım Hatice İlay. 10 yaşındayım. Sizin için üzülüyorum. Ben de sizin gibi korkuyorum. Dün biz de sallandık ama sizin gibi değil. İsterseniz Konya’ya gelebilirsiniz. Siziniçin her zaman yerimiz var. Hem burada az oluyor. Babam veya bazı akrabalarımızla sizin içinyardım topluyoruz. Dediğim gibi, Konya’ya her zaman gelebilirsiniz. Bay Bay...” ifadeleri kullanıldı.

Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Karatay'dan Hatay'a 48 Tır yardım malzemesi

Yorumlar 1
Ramazan türkaslan 09 Şubat 2023 00:16

Ben konya meram dan öncelikle Allah yardımcıları olsun geçmiş olsun yiyecek ğönderdik ama bazileri utanmadan merketleri çalıyorlar TOSt 14 ekmek100 TL böyle bişey yok. ???????????????? içimiz yanıyor gerçekten ama bizim ülke orda can cekişiyor onlar orda merket doyor yazıklar olsun diyorum ğeçmis olsun türkiye Allah yardımcıniz olsun bu soyanlarda elden ecirsinler ayıp iyi aksamalar

Bakmadan Geçme