• Haberler
  • Konya
  • Karatay Çevre Dostu Projeleri'nde yeni adımlar attı

Karatay Çevre Dostu Projeleri'nde yeni adımlar attı

Karatay Belediyesi, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarına devam ediyor. Örnek teşkil eden projeleriyle büyük ilgi topluyor.

Karatay Çevre Dostu Projeleri'nde yeni adımlar attı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konya İl Müdürlüğü, Türkiye’nin farklı il ve ilçe Belediyelerinin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik heyet Karatay için toplanıyor.

Karatay Belediyesinin sıfır atık uygulamalarından Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni yerinde inceleyerek çalışmalarını sürdürüyor.

Karatay Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Çevre Mühendisleri Mustafa Çağrı Kaya ve Fatih Çeprek heyete projelerin amaçları, işleyişi, elde edilen başarılar, sıfır atık hedeflerine ulaşmak için uygulanan yenilikçi yöntemler hakkında detaylı bilgileri aktardı.

Heyet üyeleri ise, projelerin uygulanabilirliği ve Sıfır Atık konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak adına önemli çalışmaların hayata geçirildiğine belirtiyor.

SIFIR ATIK YÖNETİMİNDE FARKLI PROJELER

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Sıfır Atık farkındalığını artırmanın yanı sıra bu önemli projeleri geniş alana yaymak için etkinliğe imza attıklarını söyledi. 

Kılca; “Çevreye duyarlı projelerimizle geleceğe yatırım yapıyoruz. Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi projelerimizle ve daha birçok projemizle sıfır atık yönetiminde önemli adımlar attık. Bu noktada 3-5 Temmuz tarihlerinde Konya’da düzenlenen “Alternatif Toplama Modellerinin Değerlendirilmesi Çalışma Çalıştayı”na Karatay Belediyesi olarak katılım sağladık. Bakanlığımızın sıfır atık iyi uygulamaları içerisinde yer alan “Atığın Sıfır Noktası” projesini ve daha birçok projemizi çalıştaya katılan uzman kişilere aktardık. Çalıştayın son gününde ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konya İl Müdürlüğü, Türkiye’nin farklı il ve ilçe Belediyelerinin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik heyeti Karatay’ımızda ağırladık. Heyet, belediyemizin sıfır atık uygulamalarından Atığın Sıfır Noktası ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi yerinde ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Biz sıfır atığın öneminin farkındayız. Bu yüzden sıfır atık farkındalığını artırmanın yanı sıra sıfır atık bilincini çok daha geniş bir tabana yaymak amacıyla birçok proje ve etkinliğe imza atmaya devam edeceğiz. Karatay’ımızda ağırladığımız heyete de ziyaretleri için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


 

Bakmadan Geçme