• Haberler
  • Konya
  • Karatay'ın dört bir yanında altyapı çalışması var!

Karatay'ın dört bir yanında altyapı çalışması var!

Karatay Belediyesi, ilçede yol altyapısını güçlendirmek için asfalt seferberliğini sürdürüyor.

Karatay'ın dört bir yanında altyapı çalışması var!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni yatırım ve projelerle yeni dönemde de ilçenin yollarını çok daha konforlu ve güvenli hale getirdiklerini aktaran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren ‘Yol Medeniyettir’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda yeni asfalt sezonunda da yol çalışmalarımızda yoğun bir iş planını sahada uygulamaya devam ediyoruz” dedi.

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve merkeze en uzak tüm mahallelerde yoğun bir şekilde yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama yapıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkeze uzak mahallelerde yoğun bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda belediye ekipleri, Karakaya ve Divanlar Mahallesi arasındaki bağlantı yolunda önemli bir çalışma yürütüyor. Geçtiğimiz dönem 22 kilometrelik Karakaya - Divanlar arası bağlantı yolunun 13 kilometresini tamamlayan belediye ekipleri, kalan 8,5 kilometrelik yolun da altyapı çalışmalarına başladı.

Karataylı hemşehrilerimize hizmet etmeyi seviyoruz

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; Karatay’da alt yapısı hazır olan bölgelerde başlattıkları asfalt seferberliğinin İstiklal Mahallesi’nde sürdüğünü belirtti.

Başkan Hasan Kılca yollarda standardın yükselmesi için gece gündüz gayret ettiklerini belirtti. Kılca; “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren yol medeniyettir anlayışı ile hareket ettik. Yeni dönemimizde de ilçemizin ulaşım kalitesinin yükselmesi noktasında etkin ve kararlı bir çalışma yürütüyoruz. Alt yapısı hazırlanan bölgelerimizde sıcak asfalt serimi çalışmalarımız sürüyor. Bu noktada Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz İstiklal Mahallemizde sıcak asfalt serimi yapıyor. Yine ekiplerimiz ilçemizin tamamında sathi kaplama, yol genişletme, parke yenileme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Yol çalışmalarımızda yoğun bir iş planını sahada uygulamaya devam ediyoruz. Merkez ve merkeze uzak ayrımı yapmadan her mahallemizin ulaşım ağını akıcı hale getiriyoruz. Karataylı hemşehrilerimize hizmet etmeyi seviyoruz. Tüm çalışmalarımız vatandaşlarımızın hayat standartlarını daha yukarıya çıkarabilmek için. Ekiplerimiz alt yapısı tamamlanan yollarımızın kalite standardını artırmaya, konforlu ve güzel yolları hemşerilerimizi buluşturmaya devam edecekler” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Bakmadan Geçme