Karatay Yeşile Bürünüyor

Karatay'da yapımı devam eden park ve bahçe çalışmaları devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Karatay'da yeşillendirme ve park projelerine büyük önem verdiklerini söyledi. Kılca, belediye olarak toplamda 110 bin metrekare alanda 35 yeni parkı daha ilçeye kazandıracaklarını belirtti. Hasan Kılca 'Karatay'ımızın her noktasını yeşil, ferah ve güzel bir görüntüye kavuşturmak için sürekli sahadayız. Karatay'ımızı yeşille donatıyor ve insanımız için hizmet üretiyoruz' dedi.

Karatay Belediyesi, son yıllarda Karatay’a ve birçok ilçelere park, bahçe ve yeşil kuşak kazandırarak ilçenin yeşil dokusu ile yaşam standardına önemli katkılar sağladı. Karatay Yeşile Bürünüyor

Yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklenyior. Son 4,5 yılda birçok park ve yeşil kuşak projesini tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan Karatay Belediyesi, şu anda 35 yeni parkın yapım çalışmalarını sürdürüyor.  

Karatay Yeşile Bürünüyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Mengene, Hamzaoğlu, Akabe Mahallesi Yeniceler Caddesi ve Bakırcıbey Sokak, Köprübaşı Mahallesi ve Yediler Mahallesi’nde yapımı devam eden parklardaki çalışmaları, Başkan Hasan Kılca yerinde inceledi. 

Park ve Bahçe Yeşillendirme Projeleri 
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Hasan Kılca,Kişi başına düşen yeşil alanları daha da çok artıtırığını belirterek; “Tüm yaşam alanlarımızı ağaçlandırma ve yeşillendirme hizmetlerimizle güzelleştirmeye devam ediyoruz. Mahallelerimizde park çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karatay’ın her mahallesine, her köşesine yeşil kuşak parklar yapıyoruz. Karatay’ı adeta yeşille donatıyoruz. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını da arttırıyoruz. Bu yıl hedeflediğimiz 35 parkımız vardı. İhalelerini yaptık. Şimdi de yapım aşamasında süreci takip ediyoruz. Akabe Mahallemizde Ahmet Çalık Parkımızın hemen devamında Bakırcıbey Sokaktaki yaklaşık 17 bin metrekarelik parkımızı inceledik. Belli bir aşamaya gelindi. Çevre düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Bir taraftan sert zemin çalışmaları, bir taraftan ağaç dikim çalışmaları sürüyor. İnşallah bu yıl içerisinde toplamda 110 bin metrekare alandaki 35 parkımızı bitirmiş olacağız. Karatay’ımızda her yıl yeşil alan miktarını arttırmak için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürecek. Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırarak ve insanların dinlenebileceği, çocuklarımızın eğlenebileceği, sosyal donatılarla mekanlar oluşturmak. Her şey Karatay’ımız ve hemşerilerimiz için” ifade etti.

Karatay Yeşile Bürünüyor

Bakmadan Geçme