Kılca'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Hasan Kılca 'Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgileriyle kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan en değerli varlıklarımızdır' dedi.

KONYA HABER: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm kadınların gününü tebrik etti. 

Kadınların gerek aile gerek toplum yapısının temel direği olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı şu şekilde; 

“Kadının dokunduğu yerde yaşam vardır. Kadın hayatın merkezidir. Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır. Gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarının artırması, ülkemizin yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. Bu kapsamda Karatay Belediyesi olarak; Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi’miz bünyesinde pek çok projeyi hayata geçirdik, pek çok proje içinde kolları sıvadık. Bu projelerimizle kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatlarına katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da projelerimizi daha da çeşitlendirip arttırmak için çalışmalara devam edeceğiz. 

Bu vesileyle; şehit ile gazilerimizin anneleri ve kıymetli eşleri başta olmak üzere; yaşamın her anında, her türlü fedakârlıkta bulunan, sıkıntılarımızı paylaşan tüm fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; hayatımıza kattıkları güzellikler için her birine şükranlarımı sunuyorum.”

KONYA HABER - HAKİMİYET
 

Bakmadan Geçme