Kılca: 'Geleceğin sanatçıları ve önemli hocaları olacaksınız'

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi'nde eğitim alan öğrenciler ile eğitmenler, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile bir araya geldi.

Konya’nın merkez Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde eğitim alan öğrenciler ile eğitmenler, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile bir araya geldi.

Karatay Belediyesinin Doğuş Mahallesine kazandırdığı Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğrencileri, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile görüştü. Başkan Hasan Kılca, kendisini ziyarete gelen akademi öğrencilerini ağırlayarak, yetenekli gençlerle bir süre sohbet etti, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde aldıkları eğitimler ile yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi aldı.

“Geleceğin sanatçıları ve önemli hocaları olacaksınız”

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Hasan Kılca, öğrenci ve eğitimcilere teşekkür etti. Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Karatay bırakmak için yoğun gayret ve çaba sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Kılca, “Yaz tatillerinizi hem verimli bir şekilde değerlendirdiniz hem de çok güzel şeyler öğrendiniz. Ahşapla, seramikle, resim ve daha birçok sanat dalıyla uğraşmak da oldukça zevklidir, güzeldir. Sanatla uğraşan insanlar daha naif ve kibar olurlar. Sizler aynı zamanda aynı sınıftaki arkadaşlarınıza göre de bir adım daha önde olursunuz. Her birinizin geleceğin sanatçıları, hocaları ve ülkemizin gururu insanlar olacağınıza yürekten inanıyorum. Sizler istedikten ve gayret ettikten sonra bizler sizin için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi 2023 Yaz Dönemi eğitimlerine katılan öğrenciler, ziyaretin sonunda aldıkları eğitimler süresi boyunca ürettikleri çeşitli eserleri Başkan Hasan Kılca’ya hediye etti.

Bakmadan Geçme