Kılıçdaroğlu: Meral hanım merttir

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, salona giriş yaparken Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu sloganları atıldı. Toplantıya CHP Eski Genel Başkanları, Altan Öymen, Hikmet Çetin, Murat Karayalçın'da katıldı.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Aday krizinin ardından uzlaşı yoluna giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında “Meral hanım merttir, Hani gerekirse yumruğunu masaya vurur diyorum e bir de arada bir ülkücü damarı tutar. Bunu da gayet iyi biliyorum” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu,” İYİ Parti'nin sayın genel başkanı Meral Akşener ile yapacağız bu deliliği çünkü Meral hanım merttir. Büyük mücadeleler veriyor ve bu bilinsin istiyorum. Ana kucağını da çok iyi bilir yeri geldiğinde masaya yumruk vurmasını da çok iyi bilir. Ona müteşekkir olduğumu bütün dostlarımın, arkadaşlarımın bilmesini isterim. İlk görüş ayrılığında bazı insanlar bilakis kendisini hiç tanımayan bazı insanlar söylenmemesi gereken şeyleri söylediler. Vallahi de hiç tanımamışsınız, tanıyın. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Hani gerekirse yumruğunu masaya vurur diyorum e bir de arada bir ülkücü damarı tutar. Bunu da gayet iyi biliyorum.”


Kürsüye veda ediyorum
Cumhuriyet Halk Partisi kürsüsüne veda ettiğini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Grup kürsümüze yani bu kürsüye veda etmek için bugün buradayım. Bu satırları kaleme almak benim içinde hiç kolay olmadı. Tüm yaşanmışlıklarımızı arkada bırakarak bu kürsüye veda etmek pek kolay olmuyor. Bu salon, bu kürsü aslında benim evim. Sizlerde benim yol arkadaşlarımsınız. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum. Hoş geldiniz, sefa geldiniz, onur verdiniz.” ifadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme