Kilise avukatı Hatipoğlu'ndan açıklama

Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nin avukatı kilisedeki saldırı ile ilgili açıklama yaptı, 'saldırı kasten gerçekleştirilmiş' dedi.

Santa Maria Kilisesi Avukatı Afşin Hatipoğlu kilisedeki saldırı olayı ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, saldırının ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devletin tüm yetkililerinden destek mesajları geldiğini belirterek mesajlar için kilise yönetiminin teşekkürlerini iletti.

"Kasten ve bilerekden gerçekleştirilmiştir"

Hatipoğlu, soruşturmanın devam ettiğini belirterek "Ayin sırasında meydana gelen bu vahşi saldırı Katolik cemaati başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını derinden üzmüştür. Gerek yurt içi gerek yurt dışı temsilciliklerden kilise yönetimine başsağlığı mesajları iletilmiştir. Süreç çok hassastır. Ayine gelen iki maskeli kişi kasten ve bilerek ayini basmış ve bu menfur saldırıyı gerçekleştirmiştir. Bu vahşi ve barbarca saldırıyı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün unsurları hep birlikte araştırmaktadır. Biz devletimizin bu aşamadaki desteğine teşekkür ediyoruz. Tüm millete başsağlığı diliyoruz" dedi.

Bakmadan Geçme