Kırklareli: Kırklareli Gezilecek Yerler Neresi? Kırklareli Gezilecek Yerler Listesi!

Tüm gelişmişliğine rağmen o sevimli tabiatından da zerre ödün vermeyen Trakya kentinde kendini yeniden keşfedebilir, yeniden doğmuş gibi olabilirsiniz. İşte bunu sağlamaya gücü yetecek Kırklareli güzellikleri

En eski dönemlerini sular altında geçiren Kırklareli, baştan uca tabiat oluşumu çok özel bir şehir. Tabii oluşumlarla ortaya çıkar çıkmaz doğu ve batıyı kavuşturan en stratejik noktalar arasında yerini alan kentte herkese aradığınız sunacak çok zengin bir turizm kimliğinin sahibi.

Kırklareli Gezilecek Yerler Neresi?

Tüm gelişmişliğine rağmen o sevimli tabiatından da zerre ödün vermeyen Trakya kentinde kendini yeniden keşfedebilir, yeniden doğmuş gibi olabilirsiniz. İşte bunu sağlamaya gücü yetecek Kırklareli güzellikleri:

  • Kentin en önemli sembollerinden Babaeski Köprüsü
  • Longoz Ormanları içinde Hamam Gölü cennetini sunan İğneada
  • Sultanlar Yolu'nda Pınarhisar Kalesi’ni sunan Pınarhisar
  • Birbiriyle iç içe güzellikler; Kıyıköy Plajı, Liman Hamamı, Selvez Koyu ve Cehennem Şelalesi
  • Dupnisa Mağarası ve komşusu Demirköy Dökümhanesi

En geniş Karadeniz manzaralarından birinin adresi Aşıklar Tepesi’ne çıkanları kendine ağlayan Kırklareli’ne tekrar geliş nedenine dönüşen lokasyonlardan biri de Lüleburgaz. Kendine has büyük bir şöhretin sahibi olan ilçede Evrensekiz Göleti, Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü ve Hamamı, Zafer Çeşmesi gibi pek çok ünlü noktayı bir arada görebilirsiniz.

 

 

 

Bakmadan Geçme