KOMEK bayramda Gazzeli çocukların yüzünü güldürecek

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Gazze'deki çocukların Ramazan Bayramı'nda yüzünü güldürecek.

KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği, 7 Ekim 2023’ten itibaren Gazze’deki çocukların Ramazan Bayramı’nda yüzünü güldürmek için harekete geçti, “Gazze’ye Sevgi Adımları” projesini başlattı. Ramazan ayı boyunca devam eden proje çerçevesinde merkez ve ilçelerde bulunan KOMEK atölyelerindeki gönüllü kursiyerler, Gazzeli 0-16 yaş grubundaki çocuklar ve gençler için 11 bin eşofman takımı dikti. Öte yandan, kurs merkezleri bünyesinde olan oyun odalarındaki çocukların kendi harçlıklarıyla biriktirerek aldığı binlerce oyuncak da oyuncak kumbaralarında toplandı. Ramazan boyunca atölyelerde özenle dikilen eşofman takımları ve toplanan oyuncaklar, Kızılay Karatay Şubesi iş birliğiyle hazırlanan yardım tırlarıyla Gazze’deki çocuklara ulaştırılmak için yola çıktı.

Gönüllülük esasıyla projeye katılan KOMEK ve ASEM kursiyerleri Gazzeli çocukları kendi çocukları gibi gördüklerini söyleyerek, “Oradaki çocuklar şu anda büyük acılar yaşıyor. Elimizden geldiğince onlara destek olmak, küçük de olsa yüzlerini güldürecek bir şeyler yapmak istedik. İnşallah, İsrail’in zulmü bir an önce sona erer” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme