KOMEK'te Yeni Dönem Kayıtları Başladı: Son Tarih 5 Şubat

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nde güz dönemi kayıtları bugün itibariyle başladı. Yetişkinler için güz döneminde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle hizmet verecek KOMEK'e başvurular 5 Şubat tarihine kadar 'komek.org.tr' adresinden yapılabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) kayıtları başladı.

Şehrin önemli bir markası olan KOMEK’le kendisini yetiştirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara hizmet etmeye devam eden Konya Büyükşehir, 73 merkezde; 26 yüzme havuzu, 35 spor salonu, 35 oyun salonuyla ferah mekânlarda 571 branşta yeni döneme hazırlıklarını tamamladı. Bugüne kadar 1 milyondan fazla kursiyerin faydalandığı KOMEK’te bu dönem de yüzlerce farklı branşlarda eğitim planlandı.

KOMEK ve ASEM’lerde yeni dönemde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimler devam edecek. Kayıt olma, yoklama gibi tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüldüğü KOMEK yetişkin eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, MEB ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifikalarını e-devlet üzerinden alabilecek.

Yüz yüze eğitimlerin yanında KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM) dersleri bu dönem de dolu dolu geçecek. Kişisel gelişim, el sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı diller ve daha birçok alanda eğitimlere devam eden KUZEM, yeni dönemde de Laravel Eğitimi, Yapay Zeka Eğitimi, Görgü Kuralları ve Zarafet Eğitimi, Empati ve İletişim Eğitimi, İkna Teknikleri Eğitimi, Kişisel İmaj ve Profesyonel Duruş Eğitimi, Konsantrasyon Eğitimi, Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirme Sanatı eğitimleri verecek. KUZEM öte yandan geleneksel eğitimden yararlanamayan ve kurs merkezi binalarına gitmekte zorluk yaşayan engelli bireyler için de Web Tasarımı ve Engelli Bireyler İçin Çağrı Merkezi Elemanı eğitimleri verecek.

3-6 yaş çocukları olan kadın kursiyerlere de kapılarını açan KOMEK, annelere çocuklarını güvende hissedecekleri ortamlar sunuyor. Çocuk oyun salonlarında eğitici annelik branşında ihtisas yapmış uzmanlar tarafından çocuklara okul öncesi eğitim verilirken; aynı zamanda KOMEK atölyelerinde üretilen sağlıklı, eğitici ve eğlenceli oyuncaklarla çocukların el ve göz koordinasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olunuyor.

Mesleki eğitimler ile birlikte kursiyerlere sağlıklı bir yaşam da sunan KOMEK, spor salonlarında; step-aerobik-zumba derslerinin yanında diyetisyen hizmetleri ile sağlık konusunda da destek veriyor. Ayrıca yüzme alanında kayıtlar gerçekleştirilirken havuz, sauna ve buhar odaları da kayıt yaptıran kursiyerlerin istifadesine sunuluyor.

KAYITLAR İÇİN SON TARİH 5 ŞUBAT

Konya merkez ve ilçelerde 73 kurs merkezinde faaliyetlerini sürdüren KOMEK ve ASEM’de yeni dönem kayıtları 5 Şubat tarihine kadar “komek.org.tr” adresinden yapılabiliyor.

Özel Haber

Bakmadan Geçme