Konya Esnafı HZ Mevlana anmaları için hazır: Misafirler en iyi şekilde ağırlanacak!

Konya Esnafı 07-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Hazreti Mevlana'nın 750'inci Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri için hazır oldukları mesajını verdiler.

07-17 Aralık tarihleri arasında Konya’da yapılacak olan Hz. Mevlana’yı anma programları hakkında açıklamalarda bulunan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (KONESOB) Muharrem Karabacak, “Konya’da temelleri atılan ve felsefesini ilke edinen Konyalı ahilerimiz, hazırlıklarını tamamladı ve şehrimizi en güzel şekilde temsil edecek” açıklamasında bulundu. 

Gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için hazırlık yaptıklarına değinen Başkan Karabacak,“Temeli Konya’da atılan ve Felsefesini ilke edinen Konyalı Ahilerimizle birlikte şehrimizin tanıtımına verdiğimiz önem ve değer her gün daha da artmaktadır. Bu yılda da yerli ve yabancı binlerce misafirlerimizi Şehrimizde en güzel şekilde ağırlayacağız. Bugüne kadar düzenlenen tüm organizasyonlarda üzerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getiren Esnaf ve Sanatkârlarımız, Vuslat Yıldönümü törenleri çerçevesinde de şehrimizin tanıtımına yine büyük katkı sağlayacaktır. Törenler için, hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Konyalı esnaf ve sanatkârlarımız, ‘Gel’ çağrısına kulak vererek şehrimize gelecek olan tüm misafirlerimizi, güler yüzle ve hoşgörüyle karşılayacaktır. Hazreti Mevlana’nın diyarı, Ahi Evran’ın makamı, inanç turizminin, hoşgörünün ve Selçuklunun başşehri olan Konya’mızın misafirperverliğini tüm dünyaya en iyi şekilde gösterecek ve en güzel şekilde temsil edecek” diye konuştu. 
 

Özel Haber

Bakmadan Geçme