Konya Basın Ödülleri Yarışması başladı: İşte şartları!

Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen '2024 Yılı Basın Ödülleri Yarışması' başladı.  

Konya Basın Ödülleri Yarışması başladı: İşte şartları!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından, çalışan basın yayın mensuplarını üstün nitelikli çalışmalara teşvik etmek, onların mesleki başarılarını desteklemek ve toplumda gazetecilik

faaliyetlerine ilgi uyandırmak ve basın-yayın çalışanlarının mesleki başarılarını ödüllendirmeyi amaçlayan “2024 Yılı Basın Ödülleri Yarışması” başladı.

2024 yılı içerisinde yapılan mesleki çalışmaların değerlendirilmeye alınacağı yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2024.

Yarışma sonucunda her daldaki yılın başarılı gazetecilerine mesleği simgeleyen bir plaket ve Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin belirleyeceği bir ödül verilecek. Ödül töreni daha sonra ilan edilecek bir tarihte düzenlenecek.


YARIŞMA YEDİ ANA KATEGORİDE DÜZENLENECEK


Gazete, dergi, internet haber sitesi, fotoğraf, televizyon ve radyo yayıncılığı dallarını kapsayan yarışma yedi ana kategoride düzenlenecek. Yarışmada yazılı basın dalında, haber, röportaj, köşe yazısı ve spor haberi başlıklarında yılın gazetecileri seçilecek.

Televizyon dalında ise haber, program ve en iyi görüntü başlıklarında ödül verilecek. Haber fotoğrafı alanında da yarışmacılara ödül verilecek. En iyi güncel haber fotoğrafı, spor haberi fotoğrafı ve kültür sanat haberi fotoğrafı dallarında katılımcılar yarışacak.

Radyo yayıncılığında çalışan gazeteciler de haber ya da program dalında yarışabilecek. Sayfa tasarımı dalında da gazete ya da dergi için bir ödül verilecek.

İl genelinde üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksekokullarında iletişim - gazetecilik alanlarında öğrenim gören öğrencileri teşvik etmek amacıyla ‘Genç İletişimci Ödülü’ verilecek.


KONYA'DA YAYINCILIK ÜST SIRALARDA


KGC Başkanı Sefa Özdemir, Konya'da basın yayın faaliyetlerinin ve yayıncılık kalitesinin ülke geneline göre üst sıralarda olduğunu belirterek, “Meslektaşlarımızın çalışmalarını ve mesleki başarılarını ödüllendirmek için Basın Ödülleri Yarışması'nı başlattık.

Yarışma ile Konya Gazeteciler Cemiyeti üyesi arkadaşlarımızın yaptıkları çalışmalar, seçkin jüri üyelerinin değerlendirmesi ile ödüllendirilecek.

Gazetecilikte çıtayı üst noktalara çıkarmak için bu tür yarışmalar önemli. Şimdiden yarışmaya katılacak üyelerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


KGC tarafından yapılan açıklamada, yarışma hakkında detaylı bilginin “www.kgc.org.tr” internet sitesinden alınabileceği aktarıldı.
 

Bakmadan Geçme