Konya Büyükşehir 103 personel alımı yapacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda hangi mesleklerden alım yapılacağını, başvuru şartlarının neler olduğuna dair bilgiler aktarıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, personel alım ilanı yayınladı. İşte detaylar…


Yayınlanan ilana göre, alınacak personel dağılımı şu şekilde olacak; 19 kişi, İş Makinesi Operatörü (Loder, Greyder, Beko Loder, Asfalt Silindir, Ekskavatör Operatörü) olarak alınacak, bunun yanı sıra 30 kişi de, Şoför (Tır, Kamyon, Otobüs, Kar Küreme Aracı) olarak istihdam edilecek, 50 kişi de otobüs Şoförü (Konya Merkez) olarak belediye bünyesine alınacak. Son olarak ilçelerde istihdam edilmek üzere 4 kişi de Otobüs Şoförü olarak görevlendirilecek.


KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞOFÖR ALIMI 2023 BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1- Erkek adaylar için ilan tarihi itibariyle askerliğini yapmış olmak,

2- 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunun 30 uncu maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, Kullanmak İçin uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

5- En az ilkokul mezunu olmak,

6- Şoför olarak çalışmaya bedenen ve ruhen elverişli olmak,

7- Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı işlem yapılmamış olmak.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU
Kadrolara başvurmak isteyen adaylar, başvurularını 27-31 Ocak tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Portalı üzerinden yapabilecek.

İLANLARLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ EDİNMEK İÇİN TIKLAYIN

Konya Büyükşehir 103 personel alımı yapacak

Bakmadan Geçme