Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, 6 Şubat Depremi Belgeselinde Duygularını Paylaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla hazırlanan belgeselde duygularını ve Hatay'da yaşadıklarını paylaştı. Başkan Altay, YouTube kanalında yayınlanan belgeselde, depremin ardından Hatay'a ulaştıklarında gördükleri manzaranın dehşet verici olduğunu ifade etti.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, 6 Şubat Depremi Belgeselinde Duygularını Paylaştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla hazırlanan belgeselde duygularını ve Hatay'da yaşadıklarını paylaştı. Başkan Altay, YouTube kanalında yayınlanan belgeselde, depremin ardından Hatay'a ulaştıklarında gördükleri manzaranın dehşet verici olduğunu ifade etti. Ayrıca, depremin şiddeti ve insanların zor durumu karşısında duyduğu derin acıları anlatarak, bu süreçte yaşanan zorlukları ve tecrübelerini paylaştı.

Altay, depremin haberini aldığı anı anımsayarak, o geceki olağanüstü durumu, AKOM'da oluşturulan kriz masasını ve yardım faaliyetlerini anlattı. Belgeselde, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bölgeye hızlı bir şekilde yardım ulaştırdığı, arama-kurtarma ekipleri ve yardım tırlarının sevkiyatının nasıl planlandığına dair detaylar da yer aldı.

Başkan Altay, yaşanan acıların hala etkisini sürdürdüğünü ve depremin öğrettikleriyle ilgili olarak, şehirlerin felaketlere karşı dirençli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, belgeselde bölgede uzun süre faaliyet gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin duygularını da içeren röportajlar yer aldı.

Belgesel, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin YouTube kanalından izlenebilir. Başkan Altay, depremin üzerinden geçen bir yılın ardından, artık enkazların kaldırıldığı ve yeni bir hayatın kurulmaya başlandığı bir dönemde olduklarını ifade ederek, Rabbim şehirleri ve ülkeyi bu tür felaketlerden korumasını diledi.

BELGESEL FİLME ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakmadan Geçme