Konya Büyükşehir Belediyesi sıcak asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ilçe merkezindeki caddelerde uzunluğu 7.5 kilometreyi aşan sıcak asfalt çalışması yürütüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 'Konya'mızın büyük ilçelerinden olan Akşehir'imizin daha modern bir görünüme kavuşması ve sürücülerin ulaşım konforunu artırmak amacıyla ilçemizin caddelerini sıcak asfaltla donatıyoruz. Maliyeti 37 milyon lirayı aşan sıcak asfalt yatırımımızın ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir'deki caddelerde ve bazı sokaklarda yürüttüğü sıcak asfalt çalışması ile Akşehir'in ulaşım ağını büyütüyor.

2023 yatırım programı kapsamında Akşehir ilçe merkezindeki caddelerde de sıcak asfalt çalışması yaptıklarını belirten Başkan Altay, “Konya’mızın en büyük ilçelerinden olan Akşehir’in daha modern bir görünüme kavuşması ve vatandaşlarımızın ulaşım konforunu artırmak amacıyla ilçe merkezindeki caddeleri sıcak asfaltla donatıyoruz. Merkezdeki caddelerde yürüttüğümüz, uzunluğu 7.5 kilometreyi aşan caddelerin yarısına yakınını tamamlamış durumdayız. Şu ana kadar 7 bin tonun üzerinde sıcak asfalt kullanıldı. İhtiyaç olan tüm caddelerde ve bulvarlardaki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak Akşehir merkezde ulaşım standardını yükseltmiş olacağız. Maliyeti 37 milyon lirayı geçen sıcak asfalt yatırımımızın ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ilçe merkezindeki; İnönü Caddesi, Cevdet Köksal Caddesi, Umut Sokak, İmaret Sokak, Hastane Caddesi, Tarık Buğra Caddesi, Akşehir Lisesi yanı 31000 ve 31001 sokaklar ile Gazi Osman Paşa Caddesi’ndeki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Dr. Aziz Perkün Caddesi, Nasreddin Hoca Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, 24 Ağustos Bulvarı’nda ve bazı sokaklarda da sıcak asfalt çalışmalarının da kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.
 

Bakmadan Geçme