Konya Büyükşehir Belediyesinden okullarda bisiklet ve bakım eğitimi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından okullarda bisiklet bakım ve tamir eğitimi veriliyor. 16-22 Eylül'de 'Avrupa Hareketlilik Haftası'nda, Bisiklet Şehri Konya'da başlatılan çalışmada Türkiye'ye örnek olmayı teşkil ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa'nın birçok şehriyle aynı anda kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası'nda yetişkinlere ve özellikle öğrencilere yönelik bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesinden okullarda bisiklet ve bakım eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yıl Genelinde Eğitimler yapılcak 
Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu ağına sahip ve en fazla bisiklet kullanılan şehri olan Konya’da bisikletle ilgili Türkiye’ye örnek bir uygulamayı daha hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Altay, “Öğrencilerimizin bisiklet konusunda daha fazla bilinçlenmesini ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi istiyoruz. Bu amaçla iki okulumuzda dördüncü ve beşinci sınıflara yönelik bisiklet tamir ve bakım eğitimleri gerçekleştirdik. Sınıflarda verilen eğitimlerde; bisikleti oluşturan parçalar, bisikletin periyodik bakımı, küçük arızalara müdahale yöntemleri ve arızalara müdahalede kullanılan alet ve anahtar setleri hakkında öğrencilerimiz bilgi sahibi oldu. İlk kez Avrupa Hareketlilik Haftası’nda başlattığımız bu eğitimleri yıl geneline yayarak farklı okullarda yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Konya Büyükşehir Belediyesinden okullarda bisiklet ve bakım eğitimi

Öğrencilere Eğitimlerde Faydalı Bilgiler Verildi 
Selçuklu Şehit İbrahim Betin İlkokulu ve Karatay Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulu’nda bisiklet tamir ve bakım eğitimlerine katılan öğrenciler ise, bisikletle ilgili çok faydalı bilgiler öğrendiklerini ifade etti. Düzenlenen eğitim dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden öğrenciler herkesi hareketli yaşama ve bisiklet sürmeye davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesinden okullarda bisiklet ve bakım eğitimi

Bakmadan Geçme