• Haberler
  • Asayiş
  • Konya'da 2 ilçenin başına bela olmuştu: Emniyet güçleri yakaladı!

Konya'da 2 ilçenin başına bela olmuştu: Emniyet güçleri yakaladı!

Konya'nın merkez ilçelerinde yapılan operasyonda otomobil hırsızlığı yaptığı iddia edilen şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın, 22 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu öğrenildi. 

Konya'da 2 ilçenin başına bela olmuştu: Emniyet güçleri yakaladı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay ilçesi Akabe Mahallesi’nde bir otoparkta bulunan otomobili gözüne kestirerek çalan oto faresi iki gün sonra Meram ilçesi Kovanağzı Mahallesi’nde yol kenarında park halinde bulunan başka bir otomobili gözüne kestirerek çaldı.

Aynı gün içerisinde bir başka otomobili daha gözüne kestiren şüpheli bu kez başarısız oldu. Ancak çalmak istediği otomobile maddi hasar verdi. 

Konya'da 2 ilçenin başına bela olmuştu: Emniyet güçleri yakaladı!

İhbarlar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri şüpheliyi yakalamak için çalışmalara başladı. Onlarca saatlik güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polis ekipleri şüpheliyi tespit etti.

Şüpheli ekiplerce kıskıvrak yakalanırken çalınan iki otomobil Karatay ilçesinde terk edilmiş vaziyette bulundu. Mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelinin hırsızlık, silahla ateş etme gibi farklı suçlardan 22 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu öğrenildi.

Bakmadan Geçme