Konya'da 3 kişi kağıda emdirilmiş uyuşturucuyla yakalandı

Konya'da polisin yaptığı çalışmalar sonucunda kağıda emdirilmiş uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Konya’da Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda narkotik ekipleri, Sakarya plakalı bir aracı Afyonkarahisar Konya arasındaki D-300 üzeri uygulama noktasında durdurdu. Araçta haklarında daha önce uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılan M.A. ile H.B. isimli şahıslar olduğunu belirleyen polis, şüphelilerin bulunduğu araçta arama yaptı. Şüphelilerin üzerinde ve araçta yapılan arama sonucunda 1x0,5 ebatında kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai ele geçirdi. Narkotik ekibinin gözaltına aldığı M.A. ve H.B. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek" suçlarından işlem yapıldı.

Diğer yandan, Yeni Mahallede devriye gezen narkotik ekibini fark eden S.K. isimli şüphelinin kaçması üzerine kovalamaca yaşandı. Yaşanan kısa süreli kovalamacadan sonra yakalanan şüpheli S.K., üzerinde uyuşturucu madde olduğu için kaçtığını söylemesi üzerine üst araması yapıldı. Aramada 4 parça halinde 8x07-7x07-2,5x07 ve 07x07 ebadında kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai ele geçirildi. Şüpheli S.K. hakkında “ "Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek" suçlarından işlem yapıldı.

Konya’da kağıda emdirilmiş uyuşturucuyla yakalanan 3 kişi gözaltına alındı

Bakmadan Geçme