Ali Erbaş Konya'da 9'uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu'na katıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Konya'da yapılan 9'uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu başlarken, sempozyumun açılışı için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ta Konya'da bulundu.

Ali Erbaş Konya'da 9'uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu'na katıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gerçekleştirilen 9’uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu, Konya’da başladı. 52 ülkeden 205 öğrencinin katılımıyla "Gençlik ve Din Algısı" temasıyla düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasında açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dünyaya iyiliği, İslam’ın getireceğini aktardı. 

Konya'da 9'uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu başladı: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ta katıldı!
“İSLAM DİNİ DÜNYAYI HUZURA KAVUŞURACAK”

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan sempozyumun açılışında söz alan Başkan Ali Erbaş, "Gençlik bizim en büyük değerlerimizden ve bizim en büyük hazinemiz. Sizler hem Türkiye'den hem farklı ülkelerden bir araya gelmiş, geleceği planlayan, tasarlayan ve geleceği tasarlarken inancımızı dikkate alan İslam ahlakını dikkate alan ve bu şekilde planlamasını yapan gençlerimizsiniz. İşte o zaman gençler değerli oluyor. Dinimizin ne kadar şefkatli, merhametli bir din olduğunu anlatmamız lazım her yerde. Dünyayı huzura, barışa, İslam dininin tarihte kavuşturduğunu, bundan sonra da kıyamete kadar İslam dininin dünyayı barışa ve huzura kavuşturacağından başka bir çözümün olmadığını anlamamız lazım olayları analiz ederek, değerlendirerek. Yahudileri sürdüler, 637 yılına kadar Hazreti Ömer Kudüs'ün idaresini ele alıncaya kadar sürgünde kaldılar. Hazreti Ömer Kudüs'ün idaresini ele aldıktan sonra orada tekrar bir huzur, bir barış ortaya çıktı. Yahudi'si, Hristiyan'ı, Müslüman'ı, beyazı, siyahı, farklı farklı ırktan insanların huzur içinde yaşadığı bir yer oldu ve adı Darüsselam oldu" diye konuştu. 

Konya'da 9'uncu Uluslararası Öğrenci Sempozyumu başladı: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ta katıldı!
“TARİH BOYUNCA SİZİ KATLİAMDAN MÜSLÜMANLAR KURTARDI”

Konuşmasında Yahudilere, İsrail’in yaptığı zulmü durdurmaları için çağrıda bulunan Başkan Erbaş, "Geçmişte tarihte olduğu gibi şimdi ben buradan dünyada yaşayan, hatta İsrail'de yaşayan bütün Yahudilere sesleniyorum. Siyonist Hristiyanların kışkırttığı terör devleti İsrail'i katliam yapmaktan durdurun. Çünkü tarih boyunca sizi katliamdan Müslümanlar kurtardı. Yahudileri tarih boyunca Müslümanlar himaye etti, haçlılar katletti. Endülüs'te katletti, haçlıların dedeleri Kudüs'te Roma eliyle katletti. Haçlılar Almanya'da 90 bin Yahudi'yi gaz odalarında zehirleyerek öldürdü. Ama Müslümanlar tarih boyunca hep onlara sahip çıktı. Şimdi sizler bunu anlamalısınız. Ey dünya Yahudileri bunu bilmelisiniz ve zalim İsrail'i sizler de durdurmak için harekete geçmelisiniz. Ve dünyayı İslam değiştirecek. Dünyaya iyiliği İslam getirecek. Tarihte getirdi, bugün de buna dünyanın ihtiyacı var" şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı. 
 

Bakmadan Geçme