Konya'da bu alanlar için denetim yapıldı! Konuya dair uyarı yapıldı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, balık perakende satış noktaları ve göl kıyısındaki balık alım kantarları sıkı bir denetim sürecine tabi tutuldu.

Konya'da bu alanlar için denetim yapıldı! Konuya dair uyarı yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı Su Ürünleri Kontrol görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, avlanan ve satışa sunulan balıkların boyutları ve kalitesi titizlikle ölçüldü, aynı zamanda işletmelere hijyen konusunda uyarılarda bulunuldu.

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kurum bünyesinde faaliyet gösteren su ürünleri kontrol ekiplerinin, perakende balık satış noktaları ile göl kenarındaki balık alım kantarlarını düzenli olarak denetlediği vurgulandı.

Açıklamada, amatör olta balıkçılığı için göletlerde kişi başı 4 adet, Beyşehir Gölü'nde ise kişi başı 1 adet oltaya izin verildiği de hatırlatılarak, “Sazan balığı için 40 santim, sudak balığı için 26 santim, kadife sazanı için 26 santim ve tatlı su kefali için 20 santim altı boy yasağı vardır. Boy yasağına uymayan balıkları tüketmeme konusunda vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesini rica ederiz. Sürdürülebilir su ürünleri ticaretinin yapılabilmesi için balıkçılık sektörünün tüm paydaşlarına kurallara uyulması gerektiğini tekrar hatırlatır, bereketli bir av sezonu dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme