Konya'da bu işletmeyi görenler gözlerine inanamıyor!

Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy Mahallesi'nde bulunan bir tahin işletmesinin yanındaki ikram alanı, göz alıcı değişiklikleriyle dikkat çekiyor.

Konya'da bu işletmeyi görenler gözlerine inanamıyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dereköy Mahallesi'nde ücretsiz tahin ikramı sunan Mustafa Kalay'ın işletmesi, renkli düzenlemeleriyle ilgi çekiyor.

İşletmenin sahibi Mustafa Kalay'ın İstanbul'da yaşayan damadı Hasan Ali Çelmeli, yaz aylarında ailesini ziyaret ettiğinde tahin ikram alanını daha çekici hale getirmek için çalışmalara başladı.

İstanbul'da gördüğü mekanlardan ilham alarak, ikram alanına renk katmayı başardı.

Çelmeli, yazın okullar tatil olduğunda çocuklarıyla beraber Dereköy'e geldiklerini ve 2 ay boyunca kaldıklarını anlatarak, "Gezmeyi çok seviyorum ve sağa sola gezmeye gittiğimde mekanları hep fark ediyorum ve diyordum ki ‘Neden bizim köyümüzde böyle bir yer yok.’ Bir gün alanın çiçeklerini yaptırdım, bir gün şemsiyeleri taktım, bir gün sağı solu boyamaya başladım kendi kendime. Hatta evin orada da yaptım. Bu sene biraz geç kaldım yapamadım, seneye inşallah kısmet olursa daha iyilerini yapmayı düşünüyorum.

Suyun içine küçük botlar koyduk. Aygır Şelalesi'nden gelen su yaz aylarında sular azaldığı için ön tarafına set koyunca suyun biraz daha çoğalmasını sağladık. Gelen misafirlerimiz oluyor. Burada tahin değirmeni var yan tarafımızda. Yan tarafa gelen misafirlerimize çay, tahin ikramı yapılıyor. Ayrıca burada serinlemelerini de sağlıyoruz. Çok güzel bir doğal ortam oldu” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme