Konya'da bu tramvay hattı bir hafta boyunca ücretsiz hizmet verecek

Konya Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası'nın bir parçası olarak, 16-17 Eylül tarihlerinde Kültürpark'ta 'Konya'da Bisikletli Günler' etkinliği düzenlemeyi planlıyor.

Konya'da bu tramvay hattı bir hafta boyunca ücretsiz hizmet verecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Avrupa genelinde aynı anda kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası'nı destekleyerek, sürdürülebilir ulaşım, sağlıklı yaşam ve güvenli hareketliliğe odaklanmayı amaçladıklarını belirtti. Bu yıl da çeşitli etkinliklerle bu önemli haftayı kutlayacaklar.

Konya Büyükşehir Belediyesi, temiz bir çevre bırakma, doğayı koruma ve hava kirliliğini azaltma amacıyla Avrupa Hareketlilik Haftası boyunca şehrin farklı bölgelerine ücretsiz bisiklet tamir çadırları kuracak. Ayrıca, hafta boyunca bisiklet tramvayı da ücretsiz hizmet verecek ve bisiklet severler için çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Hafta kapsamında 16-17 Eylül tarihlerinde Kültürpark’ta “Konya’da Bisikletli Günler” etkinliği düzenleyeceklerini kaydeden Başkan Altay, “Etkinlik alanında bisiklet tamir çadırı, firmaların indirimli bisiklet satış çadırları, bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının tanıtım çadırları, bisiklet akrobasi gösterileri, blender bisiklet çadırı, nostaljik bisiklet çadırı, bisiklet temalı oyun grupları ile elektrikli scooter bilgilendirme çadırı yer alacak. Ayrıca Konya'da Sürdürülebilir Ulaşım Fotoğraf Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirilecek. 7’den 70’e tüm bisiklet severleri etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme