• Haberler
  • Konya
  • Konya'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi!

Konya'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi!

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla 01-07 Haziran tarihleri arasında kutlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' kapsamında Konya'da çeşitli etkinlikler yapıldı.

Konya'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Öğrenmenin yaşam boyu süren bir süreç olduğunu vurgulamak ve halkın bu sürece katılımını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerde halk eğitimi merkezleri yaptığı çalışmaları daha geniş kitlelere tanıtma fırsatı buldu ve vatandaşları sürekli öğrenme yolculuğuna teşvik etti.

İl Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Halk Eğitimi Merkezinin düzenlediği sergide yaptığı konuşmada, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin katılımcıların hem kişisel gelişimlerine katkıda bulunması hem de toplumsal dayanışmayı güçlendirmesi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Konya’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen seminerler, atölye çalışmaları ve sergiler; toplumda öğrenmenin sadece okul yıllarıyla sınırlı kalmadığını ve her yaşta yeni bilgiler edinmenin mümkün olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bakmadan Geçme