Konya'da hayırsever desteği sürüyor! Konya'ya iki yeni sağlık merkezi yapılacak!

Konya'da İl Sağlık Müdürlüğü ve hayırseverler tarafından Karapınar ve Altınekin ilçelerine sağlık merkezi açılması yönünde protokol imzalandı. İşte ayrıntılar…

Konya’nın Karapınar ve Altınekin ilçelerine yeni yapılacak olan sağlık merkezleri için protokol imzalandı. İl Sağlık Müdürlüğü ve hayırseverler tarafından desteklenen projenin imzasında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Karapınar İlçesi Apak Mahallesinde bulunan arsa üzerinde yapılacak olan ASM projemiz ile birlikte 3 aile hekimimiz çok daha modern şartlarda bölge halkımıza sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Böylesine güzel ve anlamlı bir hayır hizmetini yapma kararı alan hayırsever iş insanları Üzeyir Arı, Mehmet Kaynak ve Cafer Ersoy’a Karapınar halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. 


Altınekin İlçesi Akıncılar Mahallesine hayırsever Ali Dere tarafından yaptırılacak olan aile sağlığı merkezinin de bölgede ihtiyaç duyulan çok önemli bir sorunu ortadan kaldıracağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, güzel ve anlamlı bir hayır hizmeti yapma kararı alan hayırsever iş insanı Dere’ye teşekkür etti.
Sağlık Bakanlığı’nın, belediyelerin ve hayırsever vatandaşların verdiği destekle Konya’da sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam etiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Özellikle son 5 yıl içerisinde ‘Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli’ verdiğimiz sistem içerisinde 23’ü Saglık Bakanlıgımız, 15’i Belediyelerimiz ve 19’u hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan toplam 57 Aile Saglıgı Merkezimiz modern binalarında hizmet sunmaya başlamışlardır. Ayrıca 35 Aile Sağlığı Merkezimizin 20’sinin inşaatı halen devam etmekte olup 15 Aile Sağlığı Merkezimiz ise ihale/proje aşamasındadır” diyerek toplamda 92 aile sağlığı merkezi ile ilgili çalışma yapıldığının altını çizdi. Prof. Dr. Koç aynı dönem içerisinde 62 adet 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda da yenileme çalışması başlatıldığını hatırlatarak bunlardan 45’inin şu anda yeni binalarında hizmet sunduğunu 17’sinde ise çalışmaların devam ettiğini belirtti. 


Sağlık çalışanlarının türlü fedakârlıklar yaparak vatandaşlara hizmet ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden hizmet sunuyorlar. Bizler de onlara sağlıklı ortamlar sağlamaya gayret ediyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Konuşmaların ardından ilgili protokoller taraflarca imzalandı. Yaptırılacak olan her iki aile sağlığı merkezinin de kısa süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. 

Bakmadan Geçme