Konya'da kan donduran cinayet: Baltayla öldürdü!

Konya'da kendisine sarkıntılık eden arkadaşını öldüren zanlının görüntüleri ortaya çıktı. Olaydan sonra yakalanan zanlı sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Olay, geçtiğimiz Salı günü  merkez Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan bir sanayi sitesinde meydana geldi. 

Sanayi sitesinin güvenlik görevlisi motosiklet ile devriye attığı esnada başından yaralı yerde yatan bir kişinin olduğunu fark etti. Durumun ihbar edilmesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin müdahalleleri sonucu yaralının hayatını kaybettiği belirlendi. 

Hayatını kaybeden şahsın Afganistan uyruklu 25 yaşındaki Abdulvasi Hasani olduğu öğrenildi.

Yapılan incelemelerden sonra Abdulvasi Hasani’nin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Konya Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kanlı kıyafetler çamaşır makinesinde bulundu

Kaçan zanlıyı yakalamak için Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, cinayetin işlendiği sanayi sitesindeki güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Yapılan analizler sonucunda Abdulvasi Hasani’nin bir kişi tarafından baltayla saldırıya uğradığı belirlendi. Çalışmalarını derinleştiren dedektifler, cinayet zanlısının öldürülen Abdulvasi Hasani’nin arkadaşı Seyfullah Muradi olduğunu belirledi.

Elde edilen kamera görüntülerinde sanayi sitesinde sokakta bir süre yürüyen Seyfullah Muradi’nin yanındaki arkadaşı Abdulvasi Hasani’ye baltayla defalarca vahşice vurduğu görülüyor. Görüntülerin ardından cinayet zanlısını yakalamak için harekete geçen cinayet büro dedektifleri, zanlıyı çalıştığı fabrikanın yatakhanesinde yakaladı. Yatakhanede arama yapan dedektifler, çamaşır makinesinin içerisinde kanlı kıyafetler ve olay yerine yakın bir bölgede ise zanlının olayda kullandığı demir saplı baltayı ele geçirildi.

Sarkıntılık ettiğini söyledi

Gözaltına alınan zanlı Seyfullah Muradi, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Zanlının ilk ifadesinde, Abdulvasi Hasani’nin kendisine sarkıntılık ettiğini belirterek, "Daha sonra tartışmanın ardından konuşmak için evden çıktık.

Yatakhaneden çıkarken yanıma demir saplı balta aldım. Yürürken çıkan tartışma sonrasında kafasına baltayla vurarak öldürdüm.

Daha sonra delillerden kurtulmak için tekrar yatakhaneye gittim" dedi.

Bakmadan Geçme