Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu

Konya'da tost dükkânı işleten Erdinç Çokuçar'ın yaptığı, alışılmışın dışında, tostlar Konyalı vatandaşların beğenisini toplamaya devam ediyor. Konya'nın en çok tercih edilen ve en sıra dışı tostlarını yapan Çokuçar, Konyalı vatandaşların bu eşşsiz lezzetle tanışması gerektiğini söyledi.

Konya’nın en sıra dışı tostçusu olarak bilinen Amasya Tostcusu Erdinç Çokuçar, bu eşsiz lezzetin nasıl geliştiğini hakimiyet.com’a anlattı. Çokuçar,” 12 yıldır tostçuyum.  İnsanların nasıl bir tost yemek istediğini öğrendiğimiz için çok tercih ediliyoruz. Abim ve babam da Konya’nın meşhur tostçularındandır. Babam gıda sektöründe oldukça girişimci bir insandır. Kendisi ayrı zamanda şeftir” şeklinde konuştu. Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu

 

“GOOGLE’DE BULUNAN ÇOĞU TOST FOTOĞRAFI BİZE AİT”
Amasya Tostcusu ismi ile yaptıkları işi Türkiye’ye duyurmakta kararlı olduklarını aktaran, Çokuçar, mesleğini severek yaptığını bu işi 12 yıldır yaptıklarını söyledi. Çokuçar, “Tost çeşitlerimiz saymakla bitmez. İnsanların hayal edebildiği tüm tost çeşitlerini yapabiliyoruz. Hatta yaptığımız tostları internette tabelacılar kullanıyor. Google ’de bulunan çoğu tost resimleri aslında bize ait aile yerimiz mevcut sadece gelmeden önce randevu almalarını tavsiye ederiz.” İfadelerini kullandı.  

Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu

Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu
 

“350 DERECEDE İÇİNDEKİ MALZEMELERLE UYUM İÇİNDE PİŞER”  
Tostları yaparken hangi aşamalardan geçirdiğini anlatan Çokuçar, “öncelikle şunu belirteyim, tostlarımızda hakiki tereyağı kullanıyoruz. Tost ekmeğimiz odun ateşinde pişen kara fırın ekmeğidir. Çok pişirmeyiz ekmeği biraz hamurumsu olur tost makinesinde 350 derecede içindeki malzemelerle uyum içerisinde pişer ve kızarır. Orijinal eski tandırdan yapılma tandır ekmeğine tostumuz mevcuttur. Hakeza küflü peynirli, kavurmalı tost tandır ekmeğinde muhteşem oluyor. Bazlama yaptığımız tostumuz mevcuttur. Konyalı bütün hemşerilerimizi bu eşsiz lezzeti tatmaya davet ediyoruz.” dedi.

Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu

Konya'da Lezzet Tutkunlarının Gözdesi Amasya Tostçusu

Yorumlar 1
İLHAN CENGİZ CEYLAN 04 Mart 2023 18:15

GERÇEKTEN MÜKEMMEL HİZMET MÜKEMMEL SUNUM HARİKA ESNAFLIK ÇOK MEMNUNUZ

Bakmadan Geçme