Konya'da lise öğrencilerine bin 500 TL eğitim desteği verilecek! İşte detaylar…

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi, eğitime verdiği destekle adından söz ettirmeye devam ediyor. Selçuklu Belediyesi, lise son sınıf öğrencilerine bin 500 TL eğitim desteği verecek.

Konya'da lise öğrencilerine bin 500 TL eğitim desteği verilecek! İşte detaylar…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yaptığı açıklamada, öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim öğretim hayatlarını devam ettirmesi ve güzel başarılar elde etmesi için gayret ettiklerini söyledi. 

Lise ziyaretinde konuşan Başkan Pekyatırmacı, “Yeni eğitim öğretim döneminin tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim dönemine kavuşan çocuklarımızın heyecanına ortak olmak için Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte okullarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sınav yılınız. Hepinize başarılar diliyoruz, Allah kolaylık versin. Eğitime ve okullarımıza büyük önem veriyoruz. Sizin okulunuz da bizim için özel. Hem elde ettiğiniz başarılarınızla adınızdan söz ettiren bir okulsunuz hem de geçmiş süreçlerde yapılan çalışmalarınız ortada. Okul ortamınızda hocalarınız ve idarecilerinizde hakikaten sizlere de çok büyük değer veriyorlar. Okula da aynı şekilde büyük önem veriyorlar. Bizler de belediye olarak katkı sunmamız gereken bir durum varsa bunlarla ilgili hocalarımızla görüşüyoruz. Elimizden gelen çabayı, gayreti gösteriyoruz. Yeter ki sizler en iyi şartlarda eğitim öğretim hayatınızı devam ettirin ve güzel başarılar elde edin. Bunun için gayret ediyoruz. Bu sene size bir müjdemiz de var. Lise son sınıf öğrencilerine eğitim desteğinde bulunacağız. Selçuklu Belediyesi olarak bin 500 TL biz destek olacağız, 3 bin TL de Büyükşehir Belediye’miz destek olacak. Kitap, kırtasiye ve yardımcı kaynak ürünlerinde bir miktar da olsa öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar 1
Veli 16 Eylül 2023 20:22

Meram belediyeside uyusun ne ise yaradiki okullara yardim olsun

Bakmadan Geçme