Konya'da meydana gelen obruk korkuttu! Evin çok yakınında....

Konya'nın Karapınar ilçesinde, 1'i evin yakınında, 2'si de aynı tarlada olmak üzere 3 yeni obruk meydana geldi. Obruklar, vatandaşları tedirgin etti.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Konya'da meydana gelen obruk korkuttu! Evin çok yakınında....
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyük olan obruk, Karapınar'a yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Reşadiye Mahallesi Cafer Şık Yaylası'nda oluştu. Obruğun yaklaşık 100 metre ilerisinde ise tarlanın sahibi olan çiftçi Fatih Şık'ın evi bulunuyor. Fatih Şık, obruğun oluştuğu alanda geçtiğimiz yıl çatlaklar fark ettiğini, o alanda ekim yapmadığını söyledi. Obruğun yaklaşık 50 metre çapında ve 35-40 metre derinliğinde olduğu kaydedildi.

Diğer 2 obruk ise Fevzipaşa Mahallesi Üç Obruk mevkiinde meydana geldi. Aynı pancar tarlasında 2 ayrı noktada oluşan obruklar görenleri şaşırttı. Pancarların durumunu merak eden tarla sahibi tarlayı gezerken obruklarla karşılaştı ve durumu hemen yetkililere bildirdi. Pancar tarlasında oluşan obruklardan birisinin çapının 8, derinliğinin 5 metre olduğu belirtildi. Diğer obruk ise bu obruğa 100 metre mesafede yaklaşık 4 metre çapında, 3 metre derinliğinde oluştu.


Tarla sahibi Fatih Şık, obruk oluşumu öncesinde yaşadıklarını anlatarak, “Gece hayvanlara depoya su doldurdum. Su bulanık geldi. Acaba buradan mı başka yerden mi diye içime korku girdi. Kendi yerimde olacağı hiç aklıma gelmedi. Muhakkak yeraltında oynama, deprem mi oluyor diye aklıma geldi. Depodaki bulanıklıktan sonra kuyuyu durdurdum. Yattık ama rüyamızda hep böyle deprem gibi, göçük gibi şeylerle uğraştım. Karapınar’a gittim. Çobanım telefon açtı, ‘Obruk oluştu. Tam elimi yıkarken ses oldu, gürledi’ dedi. Koşarak gitmiş, vardığında da hala göçüyormuş. Ondan sonra bana bana haber gönderdi. Videosunu çekti gönderdi. Öylece haberim oldu” dedi.
 

Obruklar, bölgede yaşayan vatandaşları tedirgin etti. Vatandaşlar, obruk oluşumlarının nedenlerini ve önlenmesi için yapılabilecek çalışmaları merak ediyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme