Konya'da Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı Kapılarını Açtı!

Nobel Expo Fuarcılık AŞ tarafından Konya Ayakkabıcılar Odası ve Konya Ayakkabı Sanayicileri Derneği (KASD) işbirliğiyle Konya TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuar kapılarını Açtı!

Konya'da Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı Kapılarını Açtı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, fuarın açılışında, küresel ekonomide devam eden olumsuz hava ve asrın felaketi deprem afetine rağmen Türkiye ekonomisinin direncini ve güçlü altyapısını kanıtladığını dile getirdi.

‘Hamdolsun ihracat tarafında da benzer bir tabloyu görmekteyiz’

Türkiye'nin yılın ikinci çeyreğinde yüzde 3,8 büyümeyi başardığına işaret eden Ağar, "12 çeyrektir büyüme trendini devam ettirmiştir. Hamdolsun ihracat tarafında da benzer bir tabloyu görmekteyiz. Özellikle Avrupa pazarında yaşanan daralmaya rağmen ihracatımız artış trendini sürdürmeye devam etmektedir. İhracatımız eylül ayında 22,7 milyar dolara ulaşırken, 2023 yılı ocak-eylül dönemi toplam ihracat rakamı ise 187,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. İnşallah yıl sonunda da Orta Vadeli Program hedefimiz olan 255 milyar dolar ihracata ulaşmayı hep beraber başaracağız." dedi.
Ağar, şunları söyledi: "Bu kapsamda Bakanlık olarak ihracat desteklerimizi, ihracata hazırlık aşamasından pazarlamaya, tasarımdan küresel tedarikçi olmaya, tanıtımdan yurt içi ve dışı fuar katılımlarına, yurt dışı dağıtım kanalları oluşturmaktan küresel marka oluşturmaya kadar geniş bir yelpazede sunmaktayız. 2023'te mal ihracatı kapsamında yaklaşık 17 bin firmamıza 6 milyar lira tutarında destek sağlamayı başardık. Öte yandan, finansmana erişimin firmalarımız için hayati önem taşıdığının da farkındayız. Bu doğrultuda ve İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi aracılığıyla ihracatçılarımıza kredi, sigorta ve kefalet çözümleri sunuyor, finansmana erişimi kolaylaştıracak birçok adım atıyoruz" dedi.

‘Yurt içi fuarlarımızın dünyaca bilinen önemli fuarlar haline gelmesi için tanıtım faaliyetlerine de Bakanlığımızca destek sağlıyoruz.’

Ağar, fuarların ülke ekonomisine katkısına işaret ederek, "Firmalarımızın yurt içi ve dışı fuarlara yönelik gerçekleştirdikleri katılımlarını desteklerken yurt içi fuarlarımızın dünyaca bilinen önemli fuarlar haline gelmesi için tanıtım faaliyetlerine de Bakanlığımızca destek sağlıyoruz. Bu itibarla 2023'te 304 yurt dışı fuar organizasyonu ve 1458 yurt dışı fuara yönelik gerçekleştirilen bireysel katılıma, 44 yurt içi fuara Bakanlığımızca destek sağlanmıştır." ifadesini kullandı.

Çelik, "Ziyaretçi sorunu yaşayabileceğimiz bir dönemdeyiz ama yaşatmayacağız. Dünyanın 52 ülkesinden katılımcıyı Konya'ya taşıyarak ticaret garantili bir fuar organize ettik. Konya, ayakkabı üretimiyle dünyada yıldızlaşan bir marka. Fuarlarla, pazarlamayla ve tanıtımla Konya'daki ayakkabı üretimini, Türkiye'nin gerçek anlamda merkezi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız." dedi.

Protokol üyeleri kurdele keserek fuarın açılışını yaptı ve Programa katılan, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti ve MHP Konya il başkanları, Konya Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özarpa, Konya Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Acar, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Berke İçten, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş’dır.

Fuarı 26-29 Ekim tarihlerinde 09.00-18.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz.
    
 

Bakmadan Geçme