Konya'da o belediye işçilerine yüzde 77 zam yaptı

Konya'da Seydişehir Belediyesi Personel Anonim Şirketinde yer alan 266 personelin ücretlerine yüzde 77 zam yaptı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Hizmet İş Konya Şube Başkanı Hüseyin Keçeci tarafından imzalanan sözleşme gereği belediye işçilerinin ücretlerine yüzde 77’lik bir zamma gidildi. 

Toplu sözleşmenin tüm çalışma arkadaşlarına hayırlı olmasını dileklerini aktaran Başkan Tutal, şu şekilde açıklamalarda bulundu: 

“Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde Seydişehir’imizin geleceği için birçok çalışmaya imza attık. Bu çalışmaların her birinde arkadaşlarımızın emeği ve alın terleri bulunmaktadır. Emek ve alın teri bizim için mukaddes saydığımız değerlerimizden birisidir. Bu şiar ile sizlere daha iyi imkanlar sunabilmek için yetkili sendikamız ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde tüm çalışma arkadaşlarımızın aylık ücretlerine %77’lik bir artış gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz artış ile birlikte 2022 yılının ilk 6 ayında 6.313 lira olan en düşük işçi maaşımızı 2023 yılının ilk 6 ayı için 11.122 liraya yükselttik. Yine 2022 yılının ilk 6 ayı için 7.897 lira olan en yüksek işçi maaşımızı ise 2023 yılının ilk 6 ayı için 13.085 liraya yükselttik. 

“HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN”

2022 yılında ikinci 6 ay için yüzde 7’lik zam oranı belirlemiştik. Bu çalışmamızla birlikte 2023 yılının ikinci 6 ayı için ücret artışlarını, memur maaşına yapılacak olan zam oranına sabitleyerek işçilerimizin haklarını en iyi şekilde vermeye gayret ettik. Tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”

Kadrolu işçileri ilgilendiren diğer toplu sözleşmeye göre de kadrolu işçilerin maaşları da %30 arttırılmış oldu. 
 

Konya'da o belediye işçilerine yüzde 77 zam yaptı
Konya'da o belediye işçilerine yüzde 77 zam yaptı
Konya'da o belediye işçilerine yüzde 77 zam yaptı

Bakmadan Geçme